Miray Daner, Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi’nde Adalet Arayışında

   Miray Daner, Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi’nde Adalet Arayışında

  BluTV özel yapımı Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi’nde genç ve başarılı oyuncu Miray Daner, canlandırdığı karakter ile adalet arayışında.

  Miray Daner, merakla beklenen projede Helen karakterini canlandırıyor. Helen’in hikayesi izleyenlere bir yandan her gün yaşanan acı olayları hatırlatırken, bir yandan da karakterin çıkacağı adalet arayışı yolculuğuna tanıklık ettirecek. Helen, başına gelen olayların ardından Savaş’la (Boran Kuzum) beraber toplum düzenini bozan ancak cezalandırılmayan kişilere karşı büyük bir mücadele içine girecek. Mücadelesinde yolu saygı denilince akla gelen ilk isim olmasıyla bilinen Ercüment Çözer’le (Nejat İşler) kesişecek. Bu hikayede aşk da Helen’in peşini bırakmayacak.

  Miray Daner canlandırdığı Helen karakterini şu sözlerle anlatıyor: “Helen aslında içimizden biri. Biraz kendimiz, biraz arkadaşımız, biraz nedenlerini, hayatını sorguladığımız sokaktaki o kız. Parçalanmış bir ailenin çocuğu. O parçalanmışlığın içinden götürdükleriyle kendine bir kişilik, bir karakter, bir ben yaratmaya çalışan biri, özgür bir ruh. Hayata karşı yerini zamanla öfkenin alacağı kırgınlıkları var. Çoğumuzun isyan ettiği durumlara tepkili ama çoğumuzdan da farklı. Helen, isyanlarını kendi adalet arayışına yansıtıyor. Bu arayışta yavaş yavaş kendini buluyor.”

  Miray Daner

  Başarılı oyuncu, Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi‘nde izleyiciyi etkileyecek noktaları da; “Toplum olarak problemlerimizi anlatıyor. Senin, benim değil; bizim, hepimizi problemlerini. Saygısızlıkları, haksızlıkları, adalet sistemini, yaşam hakkını, erkek şiddetini konuşurken ‘Ben olsam var ya, benim başıma gelecek var ya, benim sevdiğim birinin başına gelse var ya!’ cümlesindeki ‘var ya’nın seyirciye sunumu. Hepimiz Saygı’da yaşadığımız topluma dair isyanlarımızı, adalete susamışlığımızı, yitirdiklerimiz ardından hissettiğimiz acıları bulacağız.” sözleriyle ifade etti.

  Inter Medya yapımcılığındaki Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi, 27 Ekim’de BluTV’de başlayacak. Dizinin sürükleyici hikayesi Ercan Mehmet Erdem’in kaleminden çıkarken; yönetmen koltuğunda ise Ali Taner Baltacı oturuyor.

  Benzer İçerikler