Netflix, ABD’de En Çok İzlenen Uluslararası Yapımlarını Açıkladı

   Netflix, ABD’de En Çok İzlenen Uluslararası Yapımlarını Açıkladı

  Netflix, ABD’de en çok izlenen uluslararası yapımlarını açıkladı. Açıklanan liste, Avrupa, Asya ve Güney Amerika’dan İngilizce dışındaki dillerdeki dizi ve filmleri içeriyor. Tüm zamanları kapsayan listede birkaç sürpriz de var.

  ABD’de en çok izlenen uluslararası Netflix filmleri arasında birinci sırayı İspanyol yapımı The Plaform çekiyor. Toplumsal sınıflar ve adaletsizlik meselesini konu edinen The Platform, 2020 yılının Mart ayında izleyiciyle buluşmuştu. Yönetmenliğini Galder Gaztelu-Urrutia‘nın yaptığı gerilim türündeki filmin başrolünde Iván Massagué yer alıyor.

  Netflix, listedeki yapımların izlenme sayılarını açıkça paylaşmasa da daha önce The Platform‘un ilk 4 haftada ne kadar izlendiğini açıklamıştı. The Platform, ilk 4 haftasında 56 milyon hanede izlenerek en çok izlenen Netflix orijinal filmlerinden biri olmuştu.

  ABD’de en çok izlenen uluslararası Netflix dizileri arasında ise birinci sırayı şaşırtıcı şekilde Barbarians çekiyor. Cermen kavimlerinin Roma İmparatorluğu’yla mücadelesini konu alan tarihi kurgu türündeki Alman yapımı dizi, La Casa de Papel ve Dark gibi fenomenleri geride bırakmayı başardı. Barbarians‘ın ne kadar izlendiğine dair bir veri ise Netflix tarafından paylaşılmadı.

  Netflix’in en çok izlenen uluslararası yapımları arasına bir Türk dizisi de girmeyi başardı. Hakan: Muhafız, en çok izlenen 10. Netflix uluslararası dizisi oldu. Bu yıl dördüncü sezonu yayımlanan dizide Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Okan Yalabık, Hazar Ergüçlü, Burçin Terzioğlu gibi isimler rol alıyor.

  ABD’de en çok izlenen uluslararası Netflix filmleri

  1. The Platform (Spain)
  2. Lost Bullet (France)
  3. Rogue City (France)
  4. #Alive (South Korea)
  5. Ip Man 4: The Finale (Hong Kong)
  6. Kidnapping Stella (Germany)
  7. Cuties (France)
  8. The Crew (France)
  9. The Paramedic (Spain)
  10. Freaks: You’re One of Us (Germany)

  ABD’de en çok izlenen uluslararası Netflix dizileri

  1. Barbarians (Germany)
  2. The Rain (Denmark)
  3. Dark (Germany)
  4. La Casa de Papel (Spain)
  5. Dark Desire (Mexico)
  6. Ragnarok (Norway)
  7. Always a Witch (Colombia)
  8. To the Lake (Russia)
  9. The Seven Deadly Sins: Imperial Wrath of the Gods (Japan)
  10. Hakan: Muhafız (Turkey)

  Benzer İçerikler