Netflix, İstanbul’da Ofis Açacağını Duyurdu

   Netflix, İstanbul’da Ofis Açacağını Duyurdu

  Dünya genelinde 195 milyon üyesi bulunan Netflix, Türkiye’de ofis açma kararı aldığını duyurdu. Bu adım, Türkiye’de üretilen başarılı yapımların dünyaya daha güçlü bir şekilde taşınmasına aracı olacak.

  Geçen yaz aylarında yapılan yasal düzenlemelerle Türkiye’de dijital ticari faaliyet yürüten şirketlerin Türkiye’de ofis açmaları zorunlu tutulmuştu.

  Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Netflix’in ofis açma kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Netflix eş CEO’su Reed Hastings ise İstanbul’da bir ofis açacak olmanın gurur verici olduğunu ifade etti.

  Netflix
  Pelin Diştaş, Reed Hastings

  “Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için çok değerli bir ülke.”

  Hastings, “Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için çok değerli bir ülke. Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz,” dedi.

  Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise şöyle konuştu: “Türkiye’nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanımız, gelecek yatırımlarımız için bize güç veriyor. Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz.”

  Netflix, Türkiye yatırımlarını artırıyor

  Bu arada Netflix, Türkiye’deki yatırımlarını arttırmaya devam ediyor. Firma, kısa süre önce Türkiye’de 10 yeni orijinal yapıma imza atacağını duyurmuştu.

  Netflix, bir süre önce ‘Made in Turkey’ içerik koleksiyonunu da kullanıma sunmuştu. Bu koleksiyon, Türkiye’de üretilen yapımlara daha hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlıyor. Bu linkten koleksiyona ulaşabilirsiniz. Dünyanın her noktasından erişilebilen bu koleksiyonda, Türkiye’de üretilen orijinal ve lisanslı yapımlar 30’un üzerinde farklı dildeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle birlikte izlenebiliyor.

  Netflix’in sunduğu orijinal ve lisanslı Türk yapımlarını en çok izleyen 20 ülke içerisinde ABD, Arjantin, Avustralya, Birleşik Krallık, Brezilya, Fransa, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Kolombiya, Meksika, Polonya, Suudi Arabistan ve Şili gibi dünyanın pek çok farklı noktası yer alıyor.

  Benzer İçerikler