New Turkish Films: Türk Filmlerine Uluslararası Platform

 New Turkish Films: Türk Filmlerine Uluslararası Platform

Türk sinemasının uluslararası alanda görünürlüğünü sağlamak adına Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği (SEYAP) yeni bir platform kuruyor: New Turkish Films.

Bu yeni oluşum sinemamızın yeni filmlerini yurt dışında tanıtmayı hedeflerken yeni işbirlikleri için de açılımlar sağlamayı amaçlıyor. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle SEYAP tarafından hayata geçirilen site “Festivaller İstanbul’da” programının bir insiyatifi olarak kuruldu. newturkishfilms.com sitesi Türk sinemasını profesyonel alanda tanıtma amacını taşıyor.

Yeni Türk filmlerinin uluslararası platformlarda görünürlüğünü artırmak amacıyla atılan adımlardan biri olan site, Türkiye’de yapılan filmleri yapım yıllarına göre arşivlenerek bir veri oluşturuyor.

Bu sayede Türk filmlerinin özenli bir kaydı tutulacak. Ayrıca bu site, uluslararası sektörün ihtiyaç duyduğu bir portal olarak da hizmet vermeyi hedeflemekte.

Türk sinemasının en yeni yapımlarına ilişkin İngilizce olarak geniş bilginin yer alacağı newturkishfilms.com adresinden uluslararası işbirlikleri için aracılık yapılması da amaçlanıyor.

Türk sinemasının tüm renklerini ve çeşitliliğini temsil etmeyi hedefleyen New Turkish Films sitesi, “Festivaller İstanbulda” programında yer almak isteyen tüm yapımcı ve yönetmenlere açık.

Benzer İçerikler