Paul McCartney & Rick Rubin, Belgesel Dizisi İçin Bir Arada

 Paul McCartney & Rick Rubin, Belgesel Dizisi İçin Bir Arada

Müzik dünyasının iki dev ismi, Paul McCartney ve Rick Rubin, bir belgesel mini-dizisi için bir araya geliyor.

Endeavor Content tarafından finanse edilen altı bölümlük belgesel, Paul McCartney’nin kariyerini konu edinecek. Henüz nerede yayınlanacağı belli olmayan belgesel için McCartney ile Amerikalı müzik yapımcısı Rick Rubin beraber kamera karşısına geçecek. Belgeselde McCartney’nin kariyeri, The Beatles öncesi dönemden bugüne dek ele alınacak.

Haberi Paul McCartney, resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı kısa bir video ile duyurdu. Bu kısa video’da McCartney ile Rubin birlikte çalışırken görülüyor. Ayrıca video’da arşiv görüntülerine de yer veriliyor.

The Beatles’ın kurucularından olan rock’n’roll efsanesi McCartney, popüler müziğin en önemli figürlerinden biri olarak kabul ediliyor. 78 yaşındaki İngiliz müzisyen, yalnızca The Beatles’ın bas gitaristi olarak değil şarkı yazarlığıyla da müzik tarihinde önemli yer tutuyor.

Bir dönem Columbia Records‘un başkanlığını yapan ve Def Jam Recording‘in kurucu ortaklarından olan Rick Rubin ise müzik endüstrisinin önde gelen yapımcılarından biri. Rick Rıbin, kariyeri boyunca Beastie Boys, Public Enemy, Run DMC gibi isimlerle çalıştı. 57 yaşındaki yapımcı, hip-hop’ın popülerleşmesinde önemli katkılar sundu.

McCartney ile Rick Rubin’in birlikte yer aldığı belgeselin yapımcılığını Frank Marshall yapacak. Frank Marshall, geçtiğimiz günlerde yayınlanan HBO yapımı The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart belgeselinin yönetmenliğini üstlenmişti.

Bu arada Paul McCartney’nin yeni albümü McCartney III, 18 Aralık Cuma günü yayınlanacak. Bu, efsanevi ismin 18. stüdyo albümü olacak.

Benzer İçerikler