Netflix’in Resident Evil dizisinden ilk fragman yayınlandı

 Netflix’in Resident Evil dizisinden ilk fragman yayınlandı

Son canlı aksiyon uyarlamasının galasından sadece bir yıl sonra, “Resident Evil” serisi yakında çıkacak olan Netflix korku serisinin ilk fragmanıyla mezardan çıktı.

Uzun süredir devam eden Capcom serisine dayanan “Resident Evil”da, orijinal video oyunu serisinin ana kötülerinden biri olan Albert Wesker karakterini Lance Reddick canlandırıyor. Tamara Smart ve Ella Balinska, Wesker’in kızı Jade’in genç ve yaşlı versiyonlarını canlandırırken, Siena Agudong, Adeline Rudolph, Paola Nuñez, Ahad Raza Mir, Connor Gossatti ve Turlough Convery, açıklanmayan rollerle oyuncu kadrosunu tamamlıyor.

Netflix dizisi, popüler CW dizisi “Supernatural”daki çalışmasıyla tanınan Andrew Dabb tarafından yönetiliyor. Dabb, Mary Leah Sutton ile birlikte yazar ve yürütücü yapımcılık yapıyor.

Umbrella Corporation’ın suçlarını araştıran bir kahraman kadrosunu takip eden “Resident Evil” video oyunu serisi, 1996 yılında yönetmen Shinji Mikami ve yapımcı Tokuro Fujiwara’nın orijinal Playstation video oyunuyla çıkış yaptı. Seri o zamandan beri 13 ana oyun ve birkaç yan oyun yayınladı ve dünya çapında 120 milyondan fazla satarak dünyanın en yüksek hasılat yapan video oyunu serilerinden biri haline geldi. En son oyun olan “Resident Evil Village” geçen yıl büyük beğeni topladı.

“Resident Evil”in sekiz bölümünün tamamı 14 Temmuz’da Netflix’te yayınlanacak.

Fragman:

Benzer İçerikler