Ridley Scott Apple TV Plus’la Anlaşma İmzaladı

 Ridley Scott Apple TV Plus’la Anlaşma İmzaladı

Top Gun, Gladiator, Blade Runner ve The Martian gibi yapımlarla bildiğimiz usta yönetmen ve yapımcı Ridley Scott, teknoloji devi Apple’ın streaming platformu Apple TV+ ile anlaşma imzaladı.

Scott, 1984’te Apple’ın ilk Macintosh modelini tanıtan ünlü reklamın yönetmenliğini de yapmıştı.

İmzalanan anlaşmaya göre Scott ve şirketi Scott Free Productions, Apple TV+ için yeni projeler üretecek. Bu anlaşmayla birlikte Scott, uzun yıllardır CBS TV Studios ile olan anlaşmasını da sonlandırmış bulunuyor.

Kaynaklara göre Scott’un Apple’la ortaklığının değeri yedi haneli rakamlarla ölçülüyor.

1995’te kurulan Scott Free yapım şirketi hali hazırda önemli TV yapımlarına imza atmış durumda. The Good Wife ve spinoffu The Good Fight, The Man in the High Castle, The Terror ve Raised by Wolves bunlardan bazıları.

Şirket, 25 yıl içerisinde ürettiği TV projeleriyle 100’den fazla defa Emmy’e aday gösterildi, bunlardan 22’sini kazandı ve 28 defa da Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi.

Ridley Scott’un yönetmen koltuğunda olduğu ve merakla beklenen filmlerden biri de Disney için çekilen The Last Duel isimli dönem filmi. Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer ve Ben Affleck gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran filmin Aralık ayı sonunda izleyicilerle buluşması bekleniyordu ancak pandemi koşulları yapım sürecinin ertelenmesine neden oldu.

Scott’un yönettiği ünlü Apple reklamını izleyebilirsiniz.

Benzer İçerikler