Sacha Baron Cohen, Borat Filmi Çekmeyeceğini Açıkladı

   Sacha Baron Cohen, Borat Filmi Çekmeyeceğini Açıkladı

  Borat karakterinin ve filmlerinin yaratıcısı Sacha Baron Cohen, tartışmalı karakterinin ekran macerasının muhtemelen sona erdiğini açıkladı.

  2006 tarihli ilk mockumentary’nin devamı olarak Ekim ayında yeni Borat filmi Borat Subsequent Moviefilm‘i yayımlayan Sacha Baron Cohen, karakterle ilgili Variety‘e açıklamalarda bulundu. Cohen, büyük olasılıkla başka bir Borat filmi çekmeyeceğini açıkladı.

  49 yaşındaki komedyen, “Borat’ı Trump yüzünden tekrar ortaya çıkardım,” dedi. “Bu filmin bir amacı vardı. Yine bir film çekmek için ortada bu amacı görmüyorum. Yani, evet, Borat’ı dolaba kilitledim.”

  2020 Ekim’inde Amazon Prime‘da yayımlanan Borat Subsequent Moviefilm, Donald Trump’ın ABD başkanlığını hicvediyor. Eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan yapımın başrollerinde Sacha Baron Cohen’in yanı sıra Maria Bakalova, Tom Hanks, Jason Woliner gibi isimler bulunuyor. Mockumentary (sahte belgesel) türündeki yapımın yönetmenlik koltuğunda da Jason Woliner vardı.

  Tam adı Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan olan film, artık tanınan bir gazeteci olan Borat Sagdiyev’in ABD’deki yeni maceralarını onu ediniyor. Filmde Mike Pence ve Jair Bolsonaro gibi devlet adamlarının görüntüleri de kullanılıyor.

  İlk Borat filmi olan Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan, 2006 yılında beyaz perdeyle buluşmuştu. Sacha Baron Cohen, bu filmdeki Borat Sagdiyev rolüyle En İyi Komedi Oyuncusu dalında Altın Küre Ödülü’ne layık görülmüştü.

  Benzer İçerikler