Yeni Netflix Animasyon Filmi Scrooge: A Christmas Carol

 Yeni Netflix Animasyon Filmi Scrooge: A Christmas Carol

Olivia Colman, Jessie Buckley, Luke Evans Netflix’in yeni animasyonu Scrooge: A Christmas Carol filminin seslendirme kadrosunda yer alıyor. Film, Dickens’ın ünlü hikâyesi Christmas Carol‘ın (Noel Şarkısı) yeni bir uyarlaması. Öncelikle doğaüstü, müzikal bir zamanda yolculuk hikâyesi izleyeceğimizi belirtmek gerekiyor. 2009’da, Jim Carrey’li iyi bir Christmas Carol animasyon uyarlaması izlemiştik. Netflix’in buna göre bir yapım ortaya koyması gerekiyor.

Filmin hikayesi, Scrooge’un geçmişiyle yüzleşmesi etrafında ilerliyor. Ruhu tehlikede olan Scrooge’un daha iyi bir gelecek inşa edebilmesi için yalnızca bir Noel Arifesi var. Scrooge karakterini Luke Evans seslendirecek.

Christmas Carol

Film, Stephen Donnely tarafından yönetiliyor. Donnely’yi Monster High: Welcome to Monster High filminden tanıyoruz. Filmin müziğini ise iki kez Oscar ve Grammy ödüllerinin sahibi olmuş Leslie Briscusse yapıyor. Briscusse’ı da birçok başarılı yapımdan hatırlamanız mümkün. Bu yapımlar arasında Dolittle, Willy Wonka and The Chocolate Factory, Superman, Evde Tek Başına yer alıyor.

Donnelly filmi; “Böylesine sevilen ve sık sık anlatılan bir hikâyeyi uyarlamak büyüleyici bir meydan okumaydı,” şeklinde tarif ediyor. Donnelly, hikâyeyi bilenlerin bekledikleri her şeyi bulacağını ancak önceki deneyimleri arasında farklar da olacağını düşünüyor. Klasik hikâye korunurken bu yeni versiyonda heyecanlı bir zaman yolculuğu ve müzikal sürprizler de bizi bekliyor.

Netflix, geçen ay bir dizi Avrupa animasyonunun yayınlanacağından söz etti. Bunlardan biri Scrooge: A Christmas Carol. Film aralık ayında Netflix’te yayınlanacak. Türkiye’de yayın tarihinin aynı olup olmadığındansa henüz söz edilmedi.

Benzer İçerikler