Sen Ben Lenin 26 Kasım’da Vizyona Giriyor

   Sen Ben Lenin 26 Kasım’da Vizyona Giriyor

  Tufan Taştan’ın senaryosunu yazar Barış Bıçakçı’yla beraber kaleme aldığı ilk uzun metrajı Sen Ben Lenin26 Kasım’da sinemalarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu arada film ekibinden bir özel video yayınlandı.

  Dünya prömiyeri 43. Moskova Film Festivali’nde yapılan; 32. Ankara Film Festivali’nden En İyi Senaryo28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nden Adana İzleyici Ödülü ve Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiği 40. İstanbul Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ile dönen film aynı zamanda 45. Sao Paulo Uluslararası Film Festivali’nin ‘Yeni Sinemacılar’ bölümünde yarışmıştı.

  Sen Ben LeninKaradeniz’de bir kasabanın kıyısına vuran Lenin heykelinin, dikilişinin ardından, başbakanın katılımıyla gerçekleşecek açılış töreninden hemen önce çalınmasını ve Ankara’dan görevlendirilen iki polisin kasabada kayıp Lenin heykelinin peşine düşmesinin hikayesini konu alıyor. Polisiye ve kara mizah türündeki filmin başrollerinde Barış Falay ile Saygın Soysal buluşurken ikiliye Melis BirkanSerdar OrçinNur SürerSalih KalyonHasibe ErenÖzgür ÇevikŞerif ErolBinnur KayaMustafa KırantepeSerkan KeskinNazlı BulumMurat KılıçSarp AydınoğluBarış YıldızSarp AkkayaNecip MemiliBige Önal ve Utku Çakar gibi isimler eşlik ediyor.

  Yapımcılığını İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin üstlendiği Sen Ben Leninin şarkısını ise Edip Cansever’in “Mendilimde Kan Sesleri” adlı şiirinden Barış Diri besteledi, Seyyal Taner seslendirdi.

  Sen Ben Lenin filminin fragmanını izlemek için tıklayın.

  Benzer İçerikler