Seren Yüce İmzalı Yeni Podcast Dizisi ‘Denge’m’ Yayında

 Seren Yüce İmzalı Yeni Podcast Dizisi ‘Denge’m’ Yayında

Podcast yapım şirketi Podbee Media ile Seren Yüce birlikteliği, yeni bir podcast dizisi ortaya çıkardı. Şirketin ikinci podcast dizisi olan Denge’m, tüm dijital platformlarda yerini aldı. 

“Fularsız Entellik”, “Nevşin Mengü ile Trend Topic” gibi Türkiye’nin en çok dinlenen haftalık içeriklerine imza atan Podbee Media, 2020 Nisan ayında ilk kurmaca podcast dizisi Karanlık Bölge’yi yayınlamıştı. Seren Yüce imzalı Denge’m, şirketin ikinci kurmaca podcast dizisi oldu.

Podbee Media, Yydi bölümden oluşan bu mini dizi ile Türkiye’deki podcast dinleyicilerine yine farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Sesli yayınların dinleme alışkanlığının giderek arttığı Türkiye’de, Podbee Media, farklı ilgi alanlarına göre dağılan podcast yapımlarını ücretsiz olarak dinleyicilerin dilediği yerde ve zamanda, istediği platformdan dinlemesine olanak sağlıyor. 

Denge’m podcast dizisinin senaryosu ve yönetmenliği Çoğunluk, Rüzgarda Salınan Nilüfer gibi ödüllü filmlerin senaryosunu yazıp yöneten Seren Yüce’ye ait. Çoğunluk filmiyle En İyi Film/En İyi Yönetmen dallarında Altın Portakal ve 67. Venedik Film Festivali’nden Geleceğin Aslanı ödülünü almış olan Seren Yüce’nin de ilk kurmaca podcast dizisi deneyimi. Dijital platformlara çok da uzak olmayan Seren Yüce, Türkiye’nin ilk dijital dizisi Masum’un da yönetmenliğini üstlenmişti.

Yedi bölümden oluşan Denge’m dizisini seslendiren başrol oyuncular arasında Osman Sonant, Yasemin Çonka, Tülay Günal, Esme Madra, Tülin Özen ve Cem Zeynel Kılıç bulunuyor. 

Dizinin konusu ise şu şekilde: Hayattan sıkılmış, umudunu kaybetmiş bir üniversite matematik öğretmeni olan Hazım psikiyatri alanında farklı bir tedavi yöntemi geliştiren hırslı bilim insanı Cansın ile tanışır. Cansın, henüz piyasaya sürülmemiş bir teknolojiyi geliştiriyordur ve Hazım tam da aradığı denek adayıdır. Hazım da biraz geldiği noktada kendinden umudu kesmiş olmasından, biraz da merakından bu teknolojinin deneği olmayı kabul eder. Peki bu karar Hazım’ın kaybı mı kazancı mı olacaktır? 

Denge’m dizisini Spotify, Apple Podcast, Google Podcasts, Deezer platformlarından veya direkt web tarayıcınız üzerinden dinleyebilirsiniz

Benzer İçerikler