‘The Pale Blue Eye’ın Yayın Hakları 55 Milyon Dolara Netflix’in

   ‘The Pale Blue Eye’ın Yayın Hakları 55 Milyon Dolara Netflix’in

  Scott Cooper’ın The Pale Blue Eye filminin dünya çapındaki yayın haklarını, Netflix aldı. Yayın hakları 55 milyon dolara mal olan filmin başrolünde Christian Bale yer alıyor.

  The Pale Blue Eye, daha önce Hostiles filminde birlikte çalışan Scott Cooper ile Christian Bale‘i yeniden bir araya getiriyor. Deadline‘ın haberine göre, Netflix filmin hakları için 55 milyon dolar ödedi.

  Gotik gerilim türündeki filmde Christian Bale, tecrübeli bir dedektifi canlandıracak. 1830’da geçen hikayede Bale’in canlandırdığı dedektif, ABD Harp Akademisi’nde işlenen bir dizi cinayeti çözmeye çalışacak. Bunun için de o zamanlar bir harp okulu öğrencisi olan Edgar Allan Poe‘dan yardım alacak.

  Filmin yönetmenliğini yapan Scott Cooper, aynı zamanda senaristliğini de yapıyor. Cooper, Crazy Heart ve Hostiles filmleriyle tanınıyor. Başarılı yönetmen, The Pale Blue Eye‘ın senaryosunu Louis Bayard‘ın aynı adlı romanından uyarladı.

  The Pale Blue Eye‘ın yapımcılığını ise Cross Creek Pictures yapacak. Cross Creek, Netflix’in The Trial Of The Chicago 7 filminin de yapımcılığını yapmıştı.

  Christian Bale şu anda iki filmde çalışıyor. Bunlardan biri, Marvel’ın Thor: Love And Thunder filmi. Diğeri ise David O Russell’ın henüz ismi belirsiz bir filmi. The Pale Blue Eye‘ın ana çekimleri için Bale’in bu filmlerdeki işinin bitmesi bekleniyor. Bu yüzden çekimler muhtemelen bu sonbaharda başlayacak.

  Benzer İçerikler