WandaVision, Marvel Studios’a ilk Emmy’sini Kazandırdı

 WandaVision, Marvel Studios’a ilk Emmy’sini Kazandırdı

2021 Emmy Yaratıcı Sanatlar Ödülleri’nden (Creative Arts Emmy Awards) Marvel Studios, WandaVision dizisi sayesinde iki ödülle döndü. Böylece Marvel Studios, ilk televizyon dizisiyle ilk Emmy Ödülü’nü kazanmış oldu.

Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) ve Vision (Paul Bettany) karakterlerini odağına alan WandaVision, bu yıl tam 23 dalda Emmy adayı gösterildi. Bu adaylıkların 15’i Emmy Yaratıcı Sanatlar Ödülleri‘ndeyken, 8’i ise 19 Eylül’de verilecek olan Primetime Emmy Ödülleri‘nde…

Disney Plus‘ta izleyicilerle buluşan yapım böylece bu yıl en çok Emmy adaylığı alan mini dizi olurken, tüm diziler arasında da ikinci sıraya yerleşti.

WandaVision, Üstün Prodüksiyon Tasarımı ve Üstün Fantastik/Bilimkurgu Kostüm Tasarımı dallarında Emmy Yaratıcı Sanatlar Ödülü’ne layık görüldü.

Daha önce Marvel Sinematik Evreni’nden başka diziler Emmy adaylıkları almış, Netflix‘te izleyicilerle buluşan Jessica Jones ise ödülle buluşmuştu. Ancak WandaVision’la beraber, ilk kez yapımcılığını Marvel Studios’un üstlendiği bir dizi Emmy Ödülü kazanmış oldu.

Benzer İçerikler