Yeni Bir ‘The Hunger Games’ Filmi Geliyor

 Yeni Bir ‘The Hunger Games’ Filmi Geliyor

Suzanne Collins’in ‘The Ballad Of Songbirds And Snakes’ romanından uyarlanacak film, ilk ‘The Hunger Games’ hikayesinin öncesini anlatacak

Türkiye’de Açlık Oyunları adıyla vizyona giren The Hunger Games serisine yeni bir film geliyor. Serinin yazarı Suzanne Collins’in Mayıs sonunda çıkması beklenen The Ballad of Songbirds and Snakes romanından uyarlanacak film, ilk hikayedeki olayların öncesini anlatacak.

Filmi, serinin önceki filmleri Catching Fire (Ateşi Yakalamak) ve Mockingjay (Alaycı Kuş) I-II‘nin de yönetmenliğini yapan Francis Lawrence yönetecek. Yeni filmin senaryosunu ise Suzanne Collins ile Michael Arndt birlikte yazacaklar. Suzanne Collins, aynı zamanda yapımcı olarak da filmin kadrosunda bulunacak.

The Ballad of Songbirds and Snakes, serinin ilk romanında romanında anlatılan olayların 64 yıl öncesini ele alacak. Hikaye, Başkan Snow’un gençliğini konu edinecek. Yani bu yeni filmin baş rolünde 18 yaşındaki Corialanus Snow olacak.

Başkan Snow’u orijinal üçlemede 84 yaşındaki aktör Donald Sutherland canlandırıyordu. Genç Snow’u kimin canlandıracağı ise henüz belli değil.

Serinin yaratıcısı ve yazarı Suzanne Collins, filmle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Lionsgate, hep ‘The Hunger Games’in sinematik evi oldu. Bu yeni kitapla oraya dönecek olmaktan dolayı mutluyum. Başından beri kaynak materyale saygılı yaklaştılar. Hikayenin temasını ve anlatısal unsurlarını onurlandırdılar. Gerek kamera önünde gerek kamera arkasında harika bir ekip bir araya getirdiler.”

The Hunger Games, Suzanne Collins’in aynı adlı roman serisinden uyarlanmıştı. Seri, gerek romanları gerekse şimdiye kadar yayınlanan üç filmiyle tüm dünyada büyük ilgi görmüştü. Yeni filmin yayın tarihi ise henüz kararlaştırılmış değil. Ancak koronavirüs salgını yüzünden serinin hayranları biraz daha beklemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüs salgını sebebiyle birçok filmin çekimleri durmuş, yayın tarihi ertelenmişti.

Benzer İçerikler