‘Yüzüklerin Efendisi’ Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu

   ‘Yüzüklerin Efendisi’ Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu

  Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi uzun zamandır bekleniyordu. Devasa bütçeli yapımın yayın tarihi nihayet açıklandı. Sinema ve edebiyat tarihinin bu kült eseri, 2 Eylül 2022‘de ilk kez dizi olarak Amazon izleyicileriyle buluşacak.

  2017 yılında duyurulan dizi, o zamandan beri Yüzüklerin Efendisi hayranlarının birinci gündemiydi. Diziyle ilgili fazla bilgi paylaşılmasa da TheOneRing.net geçtiğimiz aylarda resmi sinopsisi elde etmişti. Buna göre dizi, J.R.R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarından binlerce yıl öncesini konu edinecek. Ayrıca dizide kitaplarda yer alan ama daha önce ekrana gelmeyen toprakları göreceğiz. Amazon yapımı dizi, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ından destansı öyküleri anlatırken bu hikayelerin geçtiği yerlerden Númenor ilk defa ekrana taşınacak.

  Dizinin yayın tarihiyle beraber bir de görsel paylaşıldı.

  Yüzüklerin Efendisi

  Görselde nefis bir manzara eşliğinde Valinor şehrini görüyoruz.

  2 Eylül 2022’de prömiyerini yapacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri Yeni Zelanda’da yapılıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Cynthia Addai-Robinson, Maxim Baldry, Morfydd Clark, Ian Blackburn, Kip Chapman, Anthony Crum, Trystan Gravelle, Thusitha Jayasundera, Fabian McCallum, Tom Budge, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath gibi isimler bulunuyor. Devasa bir bütçeye sahip dizinin geliştiriciliğini ise J.D. Payne ile Patrick McKay üstleniyor.

  İngiliz akademisyen ve yazar J.R.R. Tolkien‘in Orta Dünya evreninde geçen Yüzüklerin Efendisi (The Lords of The Rings) serisi, 2001 – 2003 yılları arasında üç film olarak sinemaya uyarlanmıştı. Peter Jackson‘ın yapımcılığını üstlendiği bu üç film bugün fantastik sinemanın mihenk taşı sayılıyor.

  Benzer İçerikler