Alacakaranlık Kuşağı, Yeniden Ekrana Dönüyor

 Alacakaranlık Kuşağı, Yeniden Ekrana Dönüyor

[highlight]Bir döneme damgasını vuran öncü yapımlardan The Twilight Zone/Alacakaranlık Kuşağı, yıllar sonra yeniden beyaz cama dönme hazırlığında. CBS Televizyonu, dizinin üçüncü kuşağı için düğmeye bastı…[/highlight]

Uzun süredir konuşulan proje, gerçek oluyor. Amerikan CBS Televizyonu, Alacakaranlık Kuşağı‘nı bir kez daha ekrana taşımak için harekete geçti. Proje, Get Out‘tan tanıdığımız oyuncu, yönetmen, yapımcı ve senarist Jordan Peele, X-Men‘in yaratıcısı Simon Kinberg ve The Defenders ile Daredevil‘ın senaristi Marco Ramirez’e emanet. Prodüksiyonu CBS ile birlikte Peele’nin Monkeypaw Productions ve Kinberg’in Genre Films şirketleri üstleniyor.

Bir hayalin gerçek olması gibi

Bugünün gençlerini seriyle tanıştırma misyonunu üstlenen isimlerden Peele (üstte), “Bu klasik eseri modern izleyiciyle buluşturmanın tam zamanı,” derken, Simon Kinberg’ün (altta) açıklaması şöyle: “Twilight Zone, hayatımın mihenk taşıydı. Onu yeniden ekrana taşımak bir rüyanın gerçek olması gibi. Bu yüzden çok heyecanlıyım.”

İlk kez 1959’da yayınlanmıştı

Rod Sterling’in yarattığı Alacakaranlık Kuşağı, ilk kez 1959-1964 yılları arasında CBS Televizyonu’nda yayınlanmıştı. 80’li yıllarda serinin yeniden çevriminin adresi yine CBS’ti. Alacakaranlık Kuşağı, 2000’li yılların başında da farklı bir uyarlamayla ekrana gelmişti.

CBS’in 3. kuşak “Alacakaranlık”ının kaç bölümden oluşacağı ve yayın tarihine ilişkin henüz bir bilgi yok.

Fantastik öğelerin bolca kullanıldığı seri, bilimkurgudan korkuya polisiyeden gerilime geniş bir yelpazede farklı öyküleriyle bir döneme damgasını vurmuştu. Devamında pek çok yapımın Alacakaranlık Kuşağı‘nın izinden gittiğini söylemek yanlış olmaz…

Benzer İçerikler