Michael Sheen ve Sharon Horgan, Jack Thorne’un engelliliğe odaklanan BBC draması “Best Interests”de başrolde

 Michael Sheen ve Sharon Horgan, Jack Thorne’un engelliliğe odaklanan BBC draması “Best Interests”de başrolde

BAFTA ödüllü yazar ve engelli hakları savunucusu Jack Thorne’un (“Help,” “His Dark Materials”) BBC draması “Best Interests”in başrollerinde Michael Sheen (“Good Omens”) ve Sharon Horgan (“Catastrophe”) olacak.

Sheen ve Horgan, Alison Oliver’ın oynadığı Katie (“Arkadaşlarla Konuşma”) ve Marnie’nin oynadığı Niamh Moriarty’nin (Thorne’un “A Christmas Carol” adlı oyunu) oynadığı iki kızı olan, evli çift Nicci ve Andrew’u oynuyor. Marnie’nin hayati tehlikesi var. Doktorlar, ölmesine izin verilmesinin onun yararına olduğuna inanıyor, ancak sevgi dolu ailesi aynı fikirde değil. Ve böylece, bu büyük kararı düşünmek için mücadele ederken, onları yasal sürecin her aşamasından geçirecek bir mücadele başlar.

BBC One için hazırlanan dört bölümlük dizi, Endeavour Content ile birlikte Chapter One Pictures tarafından üretiliyor ve Michael Keillor (“Roadkill”) tarafından yönetiliyor.

Horgan şunları söyledi: “‘Senaryoyu ilk okuduğumda ve ardından Jack’le bunun hakkında konuştuktan sonra hikaye beni etkiledi. COVID, engelli topluluğumuz için var olan umutsuz eşitsizliklere daha yakından ışık tutmuş gibi görünüyor, bu yüzden bu çok zamanında geldi.”

Sheen, “Jack Thorne olağanüstü bir yazar ve bu inanılmaz derecede önemli ve acil konuya insanlık, dürüstlük ve mizahla yaklaştı” dedi.

Thorne şunları ekledi: “‘En İyi İlgi’ vakaları hem zorlayıcı hem de aydınlatıcı. Ülkemizin engellilerle çok sıkıntılı bir ilişkisi var ve bu vakalar bunu gözler önüne seriyor.”

Drama, Jenny Frayn (“Help”) yapımcılığında üretiliyor.Çekimler şu anda Londra’da devam ediyor ve dizinin önümüzdeki yıl yayınlanması bekleniyor.

Benzer İçerikler