Bir Zamanlar Kıbrıs, 1 Nisan’da Başlıyor

   Bir Zamanlar Kıbrıs, 1 Nisan’da Başlıyor

  TRT1‘in yeni dönem dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, 1 Nisan Perşembe günü TRT1’de başlıyor.

  Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, Kıbrıs Türklerinin mücadelesini ekrana taşıyacak.

  Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizinin ilk fragmanı yayınlandı. Fragmanda 1963 yılında tarihe Kanlı Noel gecesi olarak geçen saldırıdan görüntüler ekrana geldi.

  Bu ilk fragman, dizinin karakterlerine dair de ipuçları verdi. Sakız fabrikası sahibi Kemal Dereli’nin (Ahmet Kural), eşi İnci (Pelin Karahan) ve iki çocuğuyla birlikte adada mutlu bir yaşam sürerken, yapılan saldırılarla parçalanmaya başlayan hayatlarından ilk görüntüler ekrana yansıdı. Bu arada Ankaralı’nın (Serkan Çayoğlu) dönemin Kıbrıs Türk Cemaati Lideri Rauf Denktaş’la (Devrim Saltoğlu) birlikte verdiği mücadele de ekrana geldi. Ankaralı, nişanlısı Ayşe’ye veda ederek Türkiye’den adaya gizli görevle yollanmış bir karakter.

  Gerçek olaylardan yola çıkan Bir Zamanlar Kıbrıs‘ın baş rollerini  Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu paylaşıyor. Dizinin yapımını TMC Film, yapımcılığını Erol Avcı üstleniyor. Senaryonun altındaysa Emre Özdür ve Başar Başaran‘ın imzası var. Bir Zamanlar Kıbrıs‘ın yönetmenliğini Hakan İnan yapıyor.

  Bir Zamanlar Kıbrıs, 1 Nisan Perşembe günü ilk bölümüyle TRT1’de ekranlara merhaba diyecek.

  Benzer İçerikler