Cep Herkülü, TV’de İlk Kez TRT 1 Ekranlarında

   Cep Herkülü, TV’de İlk Kez TRT 1 Ekranlarında

  Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, Pazartesi akşamı saat 20.00’de ilk kez TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

  Cep Herkülü, Türk sporunun efsanevi ismi, büyük halterci Naim Süleymanoğlu‘nun hayatını konu alıyor.

  Filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar Yapımevi, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu yapıyor. Senaryosunu Barış Pirhasan‘ın yazdığı filmin müziklerindeyse Fahir Atakoğlu imzası var. Filmin danışmanlığını ise Naim Süleymanoğlu’nun abisi Muharrem Süleymanoğlu yaptı.

  Cep Herkülü Filminde Birbirinden Değerli Oyuncular

  Cep Herkülü filminde Naim Süleymanoğlu’nu yetenekli ve genç oyuncu Hayat Van Eck canlandırıyor. Süleymanoğlu’nun babası rolünde Yetkin Dikinciler, annesi rolünde Selen Öztürk ve onu keşfeden ilk antrenörü Enver Türkileri rolündeyse Gürkan Uygun ona eşlik ediyor. Filmde Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Uğur Güneş, Bülent Alkış, İsmail Hacıoğlu, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe ve Kerem Atabeyoğlu da rol alıyor.

  Naim Süleymanoğlu, tarihin en büyük haltercileri arasında sayılıyor. Bulgaristan’da doğup 1986’da Türkiye’ye kaçan sporcu, o yıldan emekli olana kadar Türkiye adına yarıştı ve sayısız başarı kazandı. Bu başarılar arasında 47 dünya rekoru,  üç farklı olimpiyatta kazandığı üç Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ve 7 Dünya Şampiyonluğu da var. Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti. İlk dünya rekoruna imza attığında 15 yaşındaydı. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu da Naim Süleymanoğlu olurken ardında kırılması imkansız rekorlar bıraktı.

  Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmi, 22 Mart 2021 Pazartesi akşamı Saat 20.00’de TRT 1’de.

  Benzer İçerikler