BluTV, Ağustos Ayı Programını Açıkladı

   BluTV, Ağustos Ayı Programını Açıkladı

  Türkiye’nin önde gelen dijital platformlarından BluTV, Ağustos ayında dikkat çekici içerikleri kullanıcılarına sunuyor. Platformun merakla beklenen yeni özel yapımı İlk ve Son da 18 Ağustos’ta izleyicilerle buluşuyor. Ayrıca Discovery+ içeriklerinden Mega Predator of Oz ve Fin belgesel sevenlerin beğenisine sunuluyor. Climax, Love, Suburra, Loving Vincent, Kumiko, The Treasure Hunter, Snowpiercer, Yaşamın Kıyısında, Fruitvale Station ve Wonderstruck gibi dünya sinemasından dikkat çekici yapımlar da Ağustos programında BluTV arşivine katılıyor.

  Yeni BluTV özel yapımı: İlk ve Son

  Başrollerinde Özge Özpirinçci ve Salih Bademci’nin buluştuğu, Hakan Bonomo’nun kaleme aldığı ve Cem Karcı’nın yönetmenliğini üstlendiği BluTV’nin özel yapımı İlk ve Son18 Ağustos’ta izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Deniz ve Barış’ın 10 yıla yayılan ilişkilerinin tutku ve sancı dolu hikayesinin eş zamanlı anlatılacağı dizi, platformun Ağustos ayında öne çıkan içeriklerinin en başında yer alıyor.

  Discovery+ içerikleri

  Discovery+’ın öne çıkan içeriklerinden köpekbalıklarının yaşamlarını ve mücadelelerini odağına alan Mega Predator of Oz ve Fin belgeselleri yeni ayda konunun meraklılarıyla buluşacak.

  Dünya sinemasından ödüllü filmler

  Dünya sinemasından ödüllü filmler Ağustos ayında da BluTV ekranlarında sinemaseverlerle buluşmaya devam edecek. Arjantin asıllı Fransız yönetmen Gaspar Noé’nin çok konuşulan iki filmi Climax ve Love, sarsıcı hikayeleriyle Ağustos seçkisinin en çok dikkat çeken yapımlarından olacak. Ayrıca Stefano Sollima‘nın yönetmenliğini üstlendiği, Roma’daki mafya ilişkilerini odağına alan Suburra ile ünlü ressam Vincent Van Gogh’un oldukça ilgi çekici hayat hikayesini ressamın tablolarından esinlenerek anlatan Loving Vincent, BluTV’de izlenebilecek.

  Kumiko adında Japonya’da yalnız yaşayan genç bir hazine avcısının hikayesinin anlatıldığı Kumiko, The Treasure Hunter; Bong Joon Ho’nun 2013 yılında çektiği ilk İngilizce filmi olan, dünyanın bir buz küresine dönmesinden yedi yıl sonra yeryüzünde yaşayan son insanların 1.001 vagonlu trendeki hiç bitmeyen yolculuğunun anlatıldığı Snowpiercer ve 2008 yılında, California Oakland’da yaşayan Oscar Grant’ın polis tarafından öldürülmesini konu alan film Fruitvale Station sinemaseverlerle buluşacak ödüllü filmler arasında yer alıyor.

  Fatih Akın’a Cannes Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünü kazandıran, Almanya-Türkiye ekseninde insanların birbirine teğet geçen hikayelerinin anlatıldığı Yaşamın Kıyısında da bu ay BluTV’de olacak. Todd Haynes’in yazar Brian Selznick’in romanını beyazperdeye uyarladığı, Julianne Moore, Millicent Simmonds, Michelle Williams ve Oakes Fegley’nin başrollerinde yer aldığı Wonderstruck yine Ağustos ayında BluTV’de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

  Benzer İçerikler