Cannes Film Festivali, Leos Carax’ın Yeni Filmiyle Açılıyor

   Cannes Film Festivali, Leos Carax’ın Yeni Filmiyle Açılıyor

  74. Cannes Film Festivali, açılışını, usta yönetmen Leos Carax‘ın müzikal filmi Annette ile yapacak. Annette, festivalin yarışma bölümünde de yer alacak.

  Bu yıl 74’üncüsü düzenlenecek olan Cannes Film Festivali, daha önce Mayıs ayı içerisinde yapılıyordu. Ancak bu yıl festival 6 ila 17 Temmuz tarihleri arasında düzenleniyor. Festivalde gösterilecek ilk film ise Fransız yönetmen Leos Carax’ın yeni filmi Annette.

  Müzikal türündeki filmin başrollerini Adam Driver ile Marion Cotillard paylaşıyor. Film stand-up komedyeni Henry (Adam Driver) ile dünyaca ünlü soprano eşi Ann’in (Marion Cotillard) hikâyesini konu alıyor. Çiftin hayatı, eşsiz bir kızları Annette’in eşsiz bir yeteneğe sahip olduğunu fark etmeleriyle değişiyor.

  Annette, Holy Motors filmiyle tanınan Leos Carax’ın İngilizce dilindeki ilk filmi. Cannes gösterimiyle beraber Fransa sinemalarında vizyona da girecek film, yaz sonlarında ise Kuzey Amerika’da Amazon tarafından gösterime sokulacak. Film, Amazon Prime Video‘da da yayınlanacak.

  Cannes Film Festivali başkanı Pierre Lescure, filmle ilgili, “Her Leo Carax filmi, bir olaydır,” dedi. Lescure, filmin “sinemaseverler için bir hediye” olduğunu da sözlerine ekledi.

  Bu arada, Annette’in ilk fragmanı da yayınlandı.

  Sinemaseverlerin merakla beklediği müzikalin müziklerini ise ABD’li new-wave ve art-rock ikilisi Sparks yaptı. Sparks, Ron ve Russel Mael kardeşlerden oluşuyor.

  Filmde Adam Driver ile Marion Cotillard‘ın yanı sıra The Big Bang Theory‘den tanıdığımız Simon Helberg de rol alıyor.

  Kaynak: Variety

  Benzer İçerikler