‘Borgen’ Geri Dönüyor: 4. Sezon Çekimleri Başladı

   ‘Borgen’ Geri Dönüyor: 4. Sezon Çekimleri Başladı


  Danimarka yapımı politik gerilim dizisi Borgen, sekiz sene aradan sonra dördüncü sezonuyla geri dönüyor. Dizinin heyecanla beklenen yeni sezon çekimleri bugün başladı.

  Geçtiğimiz sene içerisinde Netflix, Danimarkalı TV kanalı DR ile işbirliğine giderek dünya çapında büyük beğeni toplayan politik gerilim dizisi Borgen‘i dördüncü bir sezonla tekrar canlandırmaya karar verdiğini açıklamıştı. Sekiz sene sonra yeni sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkacak olan Borgen‘in dördüncü sezon çekimlerine başlandığı duyuruldu.

  Dizinin başrol oyuncusu Sidse Babett Knudsen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Kopenhag’da sete girdiklerini açıkladı.

  Yaratıcılığını Adam Price‘ın yaptığı Borgen gelmiş geçmiş en iyi Danimarka yapımı dizilerinden biri olarak görülüyor. 2010 – 2013 yılları arasında üç sezon olarak izleyicilerle buluşan dizi 2020’nin Eylül ayında Netflix’in kataloğuna eklenmişti. Böylece Borgen‘le yeni tanışan birçok izleyici de diziye büyük ilgi göstermişti.

  Borgen, yeni sezonunda da Birgitte Nyborg karakterine odaklanmaya devam edecek. Bunun yanında Nyborg’un çalışanlarının hayatını, kariyerini takip eden medya çalışanlarını da izlemeye devam edeceğiz. Son olarak Nyborg’un basın danışmanı olarak karşımıza çıkan Katrine Fønsmark da kariyerine ulusal bir televizyon kanalının başına geçerek devam edecek.

  Sidse Babett Knudsen, dizinin dördüncü sezonunda yine Birgitte Nyborg’u canlandıracak. Birgitte Hjort Sørensen de yine Katrine Fønsmark olarak karşımıza çıkacak. Mikkel Boe Følsgaard, Nyborg’un yakın çalışma arkadaşı Asger Holm Kirkegaard olarak diziye katılacak. Lucas Lynggaard Tønnesen ise Nyborg’un oğlu Magnus’u canlandıracak.

  Dizinin dördüncü sezonunda yönetmen koltuğunda Bænken, Arven ve Drabet üçlemesiyle tanınan Per Fly oturuyor.

  Borgen‘in merakla beklenen yeni sezonunun 2022 içinde izleyicilerle buluşması bekleniyor.

  Benzer İçerikler