Ece Yörenç’in İptal Edilen Dizisi, İspanya’da Hayat Buluyor

   Ece Yörenç’in İptal Edilen Dizisi, İspanya’da Hayat Buluyor

  Ece Yörenç’in Netflix Türkiye için kaleme aldığı ama sansür nedeniyle iptal edilen If Only dizisi, İspanya’da hayat buluyor. Ece Yörenç‘in de danışman olarak yer alacağı projenin yaratıcılığını ise Irma Correa yapıyor.

  Irma Correa, Ece Yörenç’in yazdığı Fatmagül’ün Suçu Ne dizisini de İspanyol televizyonlarına uyarlamıştı. Yani, If Only dizisi Yörenç – Correa ikilisinin ilk buluşması değil.

  Irma Correa ile Ece Yörenç, If Only dizisine dair birlikte Variety‘e özel bir röportaj verdi. Bu özel röportajda Ece Yörenç, If Only‘nin Türkiye’de iptal edilmesi hakkında detaylar paylaştı. Başarılı yazar, “[Kültür Bakanlığı] senaryoyu değiştirip bekledikleri ahlaki normları ona katacağımızı umdu. Ancak Netflix de ben de orijinal senaryoda bir değişiklik yapmayı reddettik ve sonunda diziyi iptal etmeye karar verdik,” dedi.

  If Only‘nin sansür yemesine dizideki eşcinsel bir karakter neden olmuştu.

  Dizinin İspanya uyarlamasını yazacak Irma Correa ise röportajda bu uyarlamaya dair detaylar paylaştı. Correa, “Hikâyenin özünü koruyacağız çünkü bu evrensel bir hikaye,” dedi.

  If Only‘nin İspanya’daki yapımcılığını Boomerang TV üstlenecek. Dizinin başrolünde ise Megan Montaner oynayacak. 33 yaşındaki İspanyol oyuncu, son dönemde 30 Coins dizisinde rol alıyor.

  If Only‘nin İspanyol uyarlamasının adı ise Si lo hubiera sabido olacak. Dizinin çekimleri bu yıl (2021) içinde başlayacak. Ancak merakla beklenen yapımın yayın tarihi henüz belli değil.

  Benzer İçerikler