Elizabeth Moss’lu ‘Shirley’ Filminden İlk Fragman Yayınlandı

 Elizabeth Moss’lu ‘Shirley’ Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Başrolünde Elizabeth Moss’un olduğu Shirley filmi, prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yapmıştı

Elizabeth Moss’un ünlü korku yazarı Shirley Jackson’ı canlandırdığı Shirley filminin ilk fragmanı yayınlandı. Prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yapan film, 5 Haziran’da tüm sinemalarda gösterime girecek.

Film ünlü korku yazarı Shirley Jackson ile edebiyat profesörü eşi Stanley Hyman’ın evlerine yerleşen Fred ve Rose çiftinin yaşadıklarını anlatıyor. Jackson, bu genç çift ile yaşadıkları ve gitgide karmaşıklaşan ilişkiden etkilenerek onları yeni romanının ana karakterleri yapmaya karar veriyor.

Shirley Jackson, özellikle 1959’da çıkan The Haunting of Hill House (“Tepedeki Ev”) romanıyla korku edebiyatının ustaları arasına adını yazdırmıştı. The Haunting of Hill House, Netflix tarafından diziye de uyarlandı. Korku türünde son zamanların en beğenilen yapımlarından olan The Haunting of Hill House, ikinci sezon onayını da aldı.

Shirley filminin yönetmenliğini Madeline’s Madeline (2018) ile dikkat çeken 39 yaşındaki oyuncu ve yönetmen Josephine Decker üstleniyor. Baş rollerde ise Elizabeth Moss, Michael Stuhlbarg, Logan Lerman ve Odessa Young var. Ünlü yazarı filmde Moss canlandırırken, eşini ise Stuhlbarg canlandırıyor.

Shirley, Sundance Film Festivali’nin ardından Berlin Film Festivali’nde de gösterilmiş ve eleştirmenlerin beğenisini kazanmıştı. Film, Sundance Film Festivali’nden jüri özel ödülüyle dönmeyi de başardı.

Gerilim, drama ve biyografi türlerini harmanlayan ShirleyParasite (2019) filmi için yaptığı tanıtım kampanyasıyla dikkat çeken Neon firması tarafından dağıtılacak.

Benzer İçerikler