‘Gölgeler İçinde’, Festival Yolculuğuna Devam Ediyor

   ‘Gölgeler İçinde’, Festival Yolculuğuna Devam Ediyor

  Erdem Tepegöz‘ün yeni filmi Gölgeler İçinde, festival yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. Film, dünya prömiyerini geçtiğimiz sene 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’de yapmıştı. Bu festivalden Jüri Özel Ödülü – Gümüş George ile dönen Gölgeler İçinde yeni festivallerde yolculuğuna devam ediyor.

  Film, mart ayında Kuzey Amerika prömiyerini Cinequest Film Festivali’nde yapacak. Burada ana yarışma bölümünde yer alacak. Nisan ayında da Latin Amerika ve Hollanda’nın önemli fantastik film festivallerinde yarışacak. Film, Latin Amerika prömiyerini Fantaspoa Uluslararası Fantastik Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Ardından da Amsterdam’da düzenlenen 37. Imagine Film Festivali’nin yarışma bölümünde gösterilecek. Gölgeler İçinde, Hindistan’ın önemli festivallerinden 19. Pune Uluslararası Film Festivali’nde de yarışacak.

  Türkiye prömiyerini geçtiğimiz sonbaharda 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştiren film, festivalden Film-Yön En İyi Yönetmen ve SİYAD En İyi Film ödülleri başta olmak üzere toplam 5 ödülle dönmüştü. Antalya’dan hemen sonra Türkiye’deki festival yolculuğuna 8. Boğaziçi Film Festivali’nde devam eden Gölgeler İçinde, jüri tarafından En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni (Hayk Kirakosyan) ödüllerine layık görülmüştü.

  Erdem Tepegöz’ün yazıp yönettiği, yapımcılığını Contact Film Works’un, ortak yapımcılığını ise TRT’nin üstlendiği film ilkel teknolojiyle yönetilen bir fabrikada işçilerden birinin sistemi sorgulamasıyla değişmeye başlayan hayatlarına odaklanıyor. Distopik bir dünyaya kuşkucu bir bakış atan bilimkurgu türündeki filmin başrolünde Numan Acar yer alıyor. Ona Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak, Selin Kavak gibi oyuncular eşlik ediyor.

  Benzer İçerikler