Hayaletler Filmi, Venedik Film Festivali’nde

   Hayaletler Filmi, Venedik Film Festivali’nde

  Ödüllü kısa filmleriyle tanıdığımız Azra Deniz Okyay’ın ilk uzun metraj filmi Hayaletler, dünya prömiyerini 2-12 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek 77. Venedik Film Festivali’nde yapacak

  Küçük Kara Balıklar (2013), Sulukule Mon Amour (2016) gibi ödüllü kısalarıyla tanıdığımız Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği Hayaletler, dünya prömiyerini 77. Venedik Film Festivali’nde yapacak. 2-12 Eylül 2020 tarihlerinde Venedik’in Lido Yarımadası’nda yapılacak festivalin Uluslararası Eleştirmenler Haftası bölümünde gösterilecek olan film, Geleceğin Aslanı Ödülü için yarışacak

  Yapımcılığını Dilek Aydın’ın üstlendiği filmin başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir paylaşıyor.

  Görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer’in, kurgusunu Ayris Alptekin’in yaptığı filmin sanat yönetmenliğini ise Erdinç Aktürk üstleniyor. Müziklerin altında da Ekin Üzeltüzenci‘nin imzası var.

  Azra Deniz Okyay

  Hayaletler, tüm Türkiye’de saatlerce süren elektrik kesintisinin olduğu tek bir günde geçiyor. O gün İstanbul’un Sucular mahallesinde yaşananları, dört farklı karakterin birbirine geçen hikâyesi üzerinden anlatıyor.

  2017’de Selanik Film Festivali’nin Crossroads platformunda En İyi Senaryo Ödülü ve Jüri Ödülü’nün ikisini birden kazanan Hayaletler, bu yıl da, İstanbul Film Festivali’nde Köprüde Buluşmalar’a seçilmişti. Film, Katar merkezli Doha Film Enstitüsü’nün ilk ya da ikinci film projelerine verdiği destek programında da post prodüksiyon fonunun sahibi olmuştu.

  Dünya prömiyerini Eylül ayında 77. Venedik Film Festivali’nin Uluslararası Eleştirmenler Haftası bölümünde yapacak olan Hayaletler‘in Türkiye vizyon tarihi önümüzdeki aylarda belli olacak.

  Benzer İçerikler