‘In The Dark’, BBC First Ekranlarında İzleyicilerle Buluşuyor

   ‘In The Dark’, BBC First Ekranlarında İzleyicilerle Buluşuyor

  İngiliz yazar Mark Billingham‘ın romanından uyarlanan In the Dark güçlü kadrosuyla BBC First ekranlarında polisiye severlerle buluşuyor. Sürükleyici yapımı, BAFTA ödüllü yazar Danny Brocklehurst (Ordinary Lies, The Driver) kaleme aldı. 60’ar dakikalık dört bölümden oluşan dizinin başrollerini ise MyAnna Buring (Ripper Street, Downton Abbey, The Twilight Saga) ve Ben Batt (Shameless) üstleniyor.

  In The Dark dizisinde MyAnna Buring, güçlü ve gözü kara dedektif Helen Weeks karakterini canlandırıyor. Ben Batt ise Helen’in ortağı olarak karşımıza çıkıyor.

  Dedektif Helen, sır perdelerini aralarken uzun süredir kaçındığı iç çatışmasının ortasında kendini buluyor.

  In The Dark Dizisinin Konusu

  Helen, hiç beklemediği anda kariyeri boyunca karşılaştığı en zorlayıcı iki vaka içerisine doğru çekilir. Bu sırada hamile olduğunu öğrenmesiyle işler daha da karmaşık bir hal almaya başlar. Güçlü duruşu ile  yaşadığı duygusal dalgalanmaları saklamayı başarsa da karakterimiz büyük bir iç çatışma içerisindedir. Hayatının gayet yolunda gittiği bir anda arkadaşının kocasının çocuk kaçırma sebebiyle suçlandığını öğrenir. Bunun üzerine Helen, olayı araştırmak için doğduğu yere döner ve bu yolculuk sırasında geçmişinden peşini bırakmayan gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalır.

  Manchester’ın karanlık atmosferine çekilen Helen, en yakın ilişkilerini bile sorgulamak zorunda kalır. Birini çok sevseniz dahi, bu onu gerçekten tanıdığınız anlamına mı gelir? Geçmişi geride bıraksak da geçmişin peşimizden gelmeyeceğinden emin olabilir miyiz?

  In The Dark, 24 Mayıs ve 31 Mayıs tarihlerinde saat 21:55’te BBC First ekranlarında izleyicilerle buluşacak. BBC First, Digitürk 114. ve Tivibu 143. Numaralı kanalda yer alıyor.

  Benzer İçerikler