Polisiye Rüzgarı Nisan Ayında BBC First Ekranlarında Esecek

   Polisiye Rüzgarı Nisan Ayında BBC First Ekranlarında Esecek

  İngiliz dizi kanalı BBC First, Nisan ayı boyunca suç, polisiye ve dram türlerinin en iyi örneklerini ekranlara getiriyor. İç ısıtıcı egzotik manzaralar eşliğinde arkası kesilmeyen cinayetlerin gizemleri çözülüyor. Üst düzey isimlerin boşanma davaları muzipçe açılmaya devam ediyor. ABD’de bulunan bakım evlerinde açıklanamayan ölüm vakalarıyla gerilim bir üst perdeye taşınıyor.

  Popüler dedektif dizisi Death in Paradise, 10 Nisan Cumartesi 21:00 izleyicilerle buluşacak. BAFTA ödüllü Abi Morgan’ın Londra’da üst düzey isimlerin boşanma davaları çevresinde şekillenen olayları aktardığı The Split ise 7 Nisan Çarşamba saat 21:00’de. Ödüllü suç draması The Silent Witness da 29 Nisan Perşembe 21:00 itibariyle ekranlarda olacak.

  BBC First, Digitürk 114. ve Tivibu 143. kanalda yayın yapıyor.

  BBC First kanalının Nisan ayı yayın tablosuna gelin hızlı bir bakış atalım.

  Death in Paradise 

  Popüler dedektif dizisi,  egzotik manzaralı Saint Marie’de ölümcül gizemleri ve zekice hazırlanmış cinayetleri çözmek üzere, yeni bir dedektifle birlikte 9. sezonuyla ekranlara dönüyor. Ralf Little‘ın canlandırdığı Neville Parker, bir kadının şüpheli ölümünü araştırmak için memleketi Manchester’dan Saint Marie’ye geliyor. Ona yeni sezonda Don Warrington, Tobi Bakare, Shyko Amos, Aude Legastelois ve Elizabeth Bourgine eşlik ediyor.

  Death in Paradise, renkli Karayip manzaralarıyla İngiliz mizahını harmanlıyor. Ekrana neşe ve bolca aksiyon getiriyor.

  The Split

  Unforgotten dizisiyle pek çok hayran kazanan Nicola Walker ve tanınmış oyuncu Stephen Mangan, başrolde yer alıyor. BAFTA ödüllü senarist Abi Morgan’ın yarattığı dizi, Londra’daki üst düzey boşanma dünyasında geçen eğlenceli bir drama.

  2. sezonuyla dönmeye hazırlanan The Split‘in bu sezonunda Defoe’lar yeni hukuk firması Noble Hale Defoe’yu kuruyor. Hannah’nın son davası İngiltere’nin en güçlü ünlü çiftinin boşanmasyla NHD’yi bilindik bir isim haline getiriyor. Hannah, kariyerinin halka açık davalarından biriyle savaşırken, aynı zamanda kendi evliliğini kurtarmak için mücadele ediyor. Nathan’ın ihanetinin yıkıcı ifşasının ardından, kaya gibi sağlam evlilikleri çatlamaya başlıyor. Peki, Hannah kendisini Christie ile yaşadığı tutkulu bir ilişki içinde bulduğunda, evliliğini sona erdirebilecek bir yola girebilecek mi?

  Yeni bölümlerde, bol entrikalı davaların yanı sıra Hannah’ın iç dünyasına eşlik edeceğiz.

  Silent Witness

  Ödüllü suç draması, adli tıp patologlarından oluşan ekibi konu alan yeni sezonuyla geri dönüyor. Daha da heyecan verici çeşitli hikayelerle Nikki (Emilia Fox), Thomas (Richard Lintern), Jack (David Caves) ve Clarissa (Liz Carr) bazı ölümcül yeni düşmanlara karşı bir kez daha bir araya geliyor. İlk bölümlerde, Meksika’da yaşanan olaylardan rahatsız olan Nikki, yardım almak için patolog Sally Vaughan’a ulaşmaya çalışıyor. Ancak Sally’nin kaybolduğu öğreniyor. Hiç beklemedikleri bir anda kendilerini başka bir vakada sıkışmış halde bulan ekip, ABD hükümetine dair sırları, bir hastane veritabanını hack’lemeyi ve bakım evinde açıklanamayan ölümleri içeren son derece zorlu vakalarla karşı karşıya kalıyor.

  Benzer İçerikler