‘Irma Vep’: Yeni HBO Dizisinin Başrolünde Alicia Vikander Yer Alacak

   ‘Irma Vep’: Yeni HBO Dizisinin Başrolünde Alicia Vikander Yer Alacak

  HBO, yeni mini-dizisi Irma Vep için başrol oyuncusunu buldu. Olivier Assayas’ın 1996 tarihli, aynı adlı filmine dayanan dizinin başrolünde Alicia Vikander yer alacak.

  The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Oscar ödüllü oyuncu, Irma Vep dizisinin başrolünü üstlenmenin yanı sıra yürütücü yapımcılığını da yapacak. Alicia Vikander’e yürütücü yapımcılar olarak orijinal filmin yönetmeni Olivier Assayas ve Euphoria dizisinin yaratıcısı Sam Levinson da eşlik edecek.

  32 yaşındaki İsveçli oyuncu Alicia Vikander, 2016 tarihli The Danish Girl filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne layık görülmüştü.

  Vikander, Irma Vep‘te Mira karakterini canlandıracak. Mira, kariyeriyle ilgili hayal kırıklığı yaşayan Amerikalı bir film yıldızı. 1915 tarihli Fransız film serisi Les Vampires‘in yeniden çekiminde Irma Vep karakterini canlandırmak üzere Fransa’ya gidiyor. Burada, karakteriyle kendi kişiliği arasındaki ayrım gitgide bulanıklaşmaya başlıyor.

  Alicia Vikander, konuyla ilgili “Olivier’in ve filminin uzun zamandır hayranıyım,” dedi. “Birlikte çalışacağımız ve kült filminin bu genişletilmiş evreninin parçası olacağım için çok heyecanlıyım. Birçok harika insan [bu projede] bir araya geliyor.”

  The Danish Girl ile kariyerinin zirvesine çıkan Alicia Vikander, birçok önemli yapımda rol aldı. Bunlar arasında Ex Machina, The Man From U.N.C.L.E., Tomb Raider, The Light Between Oceans gibi filmler var.

  Başarılı oyuncuya Irma Vep‘te kimlerin eşlik edeceği henüz belli değil. Ancak dizinin tüm oyuncu kadrosunun kısa süre içinde belirlenmesi bekleniyor.

  Benzer İçerikler