John Wick’in Senaristi, Japon Mangası Uyarlıyor

   John Wick’in Senaristi, Japon Mangası Uyarlıyor

  Son yılların en beğenilen aksiyon filmi serilerinden John Wick‘in senaristi Derek Kolstad, şimdi de bir Japon mangasını sinemaya uyarlıyor. Usta senarist Kolstad, aksiyon – korku türündeki Hellsing mangasının uyarlaması için Amazon Studios ile işbirliğine gidiyor.

  Deadline‘ın özel haberine göre, Hellsing mangası film oluyor. John Wick serisinin senaristi Derek Kolstad, Hellsing mangasını beyaz perdeye taşıyacak. Kouta Hirano‘nun yazıp çizdiği Hellsing manga serisi, vampir avcısı bir kuruluşla Alucard isminde bir vampirin hikayesini konu alıyor. Kuruluşun başını Abraham Van Helsing karakteri çekiyor. Alucard ismi ise Dracula’nın anagramı. Sevilen manga daha önce de anime olarak televizyonlarda gösterilmişti. Şimdi de Derek Kolstad, Amazon Studios işbirliğiyle Hellsing‘den bir canlı aksiyon filmi yapacak.

  Konuyla ilgili Kolstad şöyle dedi: “Kardeşim beni Hellsing mangası ve anime dizisiyle tanıştırdığından beri onu uyarlamaya kafayı taktım.”

  Kolstad, bu yeni Hellsing uyarlamasının yapımcılarından da olacak. Ona Brian Kavanaugh-Jones, Fred Berger (Automatik); Mike Callaghan, Reuben Liber (Ranger 7 Films); Jason Lust (Soluble Fish Productions) eşlik edecek.

  Kavanaugh-Jones, “Derek, istisnai bir yazar,” dedi. “Onunla, en iyi yaptığı işte bir araya gelmekten dolayı çok heyecanlıyız. İkonik karakterle dolu zengin bir mitoloji yaratmayı çok iyi biliyor.”

  47 yaşındaki Derek Kolstad, son olarak 2019 tarihli John Wick: Parabellum filmine imza atmıştı. Aynı zamanda, 26 Mart’ta vizyona girecek Nobody filminin de yazarı. Gerilim türündeki Nobody‘nin başrollerini Bob Odenkirk, Connie Nielsen, RZA, Aleksei Serebryakov, Christopher Lloyd paylaşıyor.

  Benzer İçerikler