HBO, Ünlü Şef Julia Child’ın Dizisini Çekiyor

   HBO, Ünlü Şef Julia Child’ın Dizisini Çekiyor

  HBO Max, yazdığı kitaplar ve Amerikan televizyonlarında yaptığı yemek programlarıyla ün kazanan şef Julia Child hakkında bir dizi çekiyor. Başrolünde Sarah Lancashire‘ın (Happy Valley) Julia Child’ı canlandıracağı dizi, sekiz bölümden oluşacak.

  The Hollywood Reporter‘ın haberine göre HBO Max, Chris Keyser‘in (Party of Five) showrunner olarak görev alacağı dizinin isminin Julia olduğunu duyurdu.

  İlk kez 2019 Eylül’ünde duyurulan proje, çekimlerinin bahar sonunda başlamasıyla gerçeğe dönüşecek. Sekiz bölümlük dizi, ilhamını Julia Child‘ın yaşamından ve The French Chef programından almış. The French Chef, Juila Child’ın 1963’ten 1973’e kadar süren yemek programıydı. Julia dizisi sadece Julia Child’ın yaşamını da anlatmayacak. Ünlü şefi merkezine alarak televizyonculuk, feminizm, kadın hareketi ve ünlü olmanın doğası gibi konuları işleyecek.

  Dizide Julia Child’ın eşini David Hyde Pierce (Frasier) canlandıracak. Brittany Bradford, Fran Kranz, Fiona Glascott, Bebe Neuwirth, Isabella Rossellini ve Jefferson Mays de Julia‘da rol alacak diğer isimler.

  HBO Max orijinal yapımları idarecisi Sarah Aubrey konuyla ilgili “Kimseyle kıyaslanamayacak Julia Child’ı, ona her zaamankinden çok ihtiyacımız olan bu zamanda yeniden televizyon ekranına getirmekten dolayı çok mutluyuz,” dedi. “Bu dizinin onun yaşamına, evliliğine, yemek hakkında konuşma şeklimizi değiştiren çığır açıcı kariyerine bakışı mutlak bir haz kaynağı.”

  Julia Child hakkındaki dizinin çekimleri Bostan’da yapılacak. Olası yayın tarihine dair bir bilgi ise henüz paylaşılmış değil.

  Benzer İçerikler