Kadıköy’ün İlk Uluslararası Festivali KADFEST, Sinema Günleriyle Başlıyor

   Kadıköy’ün İlk Uluslararası Festivali KADFEST, Sinema Günleriyle Başlıyor

  [highlight]KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali, bu akşam Charlie Chaplin’in ilk uzun metrajlı sessiz filmi Yumurcak‘ın (The Kid) özel gösterimiyle kapılarını açıyor. Geniş yelpazedeki sanat etkinlerinin ve farklı disiplinlerin bir araya getirileceği festival, Kadıköy’e yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor…[/highlight]

  KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali kapsamında düzenlenen Yıldızlar Altında Sinema Haftası’nda Kadıköy Belediyesi Sinematek/ Sinema Evi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek: Bu akşam Charlie Chaplin imzalı Yumurcak (The Kid), Türkiye’de ilk kez açık havada orkestra müziği eşliğinde gösterilecek. Film, Orçun Orçunsel yönetimindeki Avrasya Filarmoni Orkestrası’nın icra edeceği Chaplin’in bizzat bestelediği görkemli müzik eşliğinde izlenecek…

  Kalamış Park’ında kurulacak dev perdede yedi gece boyunca yedi ülkeden yedi filmin gösterimi yapılacak.

  Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi’nin hazırladığı seçkide beyazperdenin unutulmaz klasiklerinin yanı sıra farklı coğrafyaların ilham verici hikâyeleri yer alıyor.

  Her akşam 21.00’de başlayacak gösterimlerde Yumurcak‘ın ardından İtalya’dan Giuseppe Tornatore imzalı Cennet Sineması, Arjantin’den Fernando Solanas’ın yönettiği Tangolar ve Gardel‘in Sürgünü, Fransa’dan Jacques Demy imzalı Cherbourg Şemsiyeleri, Çin’den Wong Kar-Wai’nin Aşk Zamanı, Tunus’tan Selma Baccar’ın Kadınlar Koğuşu ve Türkiye’den Başar Sabuncu’nun yönettiği Zengin Mutfağı filmleri seyirciyle buluşacak.

  Festival, caz günleriyle son bulacak

  KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali, sonrasında 22 Ağustos-27 Ağustos tarihlerinde Moda’daki İstanbul Kadıköy Lisesi ve Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin bahçesinde Çizgi ve Sahaf Günleri ile devam edecek.

  Festivalin kapanışı, 25-28 Eylül tarihlerinde Caz Günleri ile yapılacak…

  Benzer İçerikler