Ercan Kesal’ın Filmi Mannheim Film Festivali’nde Yarışacak

   Ercan Kesal’ın Filmi Mannheim Film Festivali’nde Yarışacak

  Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ödüllü filmi Nasipse Adayız, Uluslararası Mannheim – Heidelberg Film Festivali’ne seçildi. Film, dünya prömiyerini Avrupa’nın önde gelen film festivallerinden Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirmişti. Şimdi ise Almanya’nın en köklü festivallerinden biri olan ve bu sene 69.su düzenlenecek Mannheim – Heidelberg Film Festivali’nde ilk kez Almanya’daki sinemaseverlerle buluşucak.

  69. Uluslararası Mannheim-Heidelberg Film Festivali, 12-22 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

  Katıldığı festivallerden ödülle dönen, Ercan Kesal’ın ilk uzun metrajlı filmi Nasipse Adayız,  Türkiye’de vizyona girmek için de gün sayıyor. Film, 30 Ekim’de Türk sinemaseverlerle buluşacak.

  Nasipse Adayız, Ercan Kesal’ın genç bir doktor olarak Beyoğlu belediye başkan aday adayı olmasını anlatan aynı adlı kitaptan uyarlandı. Film, otobiyografik özelliklere sahip. Filmde, İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikayesi ele alınıyor.

  Türkiye’de 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘Ulusal Uzun Metraj Film’ yarışmasında yarışan film ‘En İyi Film’‘En İyi Yönetmen’ ve ‘Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü’ başta olmak üzere toplam 5 dalda ödül alarak törene damga vurmuştu.

  Nasipse Adayız, Türkiye prömiyerini yaptığı İstanbul Film Festivali’nden de ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Kurgu’ ve ‘FIPRESCI En İyi Film’ ödülleriyle döndü.

  Filmin oyuncu kadrosunda Ercan KesalSelin Yeninciİnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci yer alırken Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta kadroya konuk olarak eşlik ediyor.

  Yapımcılığını Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures gerçekleştirdiği film, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sırbistan Film Fonu tarafından desteklendi. Filmin görüntü yönetmenliğini Barbu Balasoiu, kurgusunu Ali Aga, sanat yönetmenliğini ise Oya Köseoğlu yapıyor.

  Türkiye-Sırbistan ortak yapımı Nasipse Adayız, 30 Ekim’de Bir Film dağıtımıyla Türkiye’de sinemalarda gösterime girecek.

  Benzer İçerikler