Bu Hafta Ne İzlesek? (25 Mart – 1 Nisan)

 Bu Hafta Ne İzlesek? (25 Mart – 1 Nisan)

Episode editörlerinin haftalık önerilerini içeren; dizi, film, belgesel, tiyatro, festival gibi, dijital ve fiziksel katılımlı etkinlikleri de içeren, kayda değer bulduğumuz önerilerimizi siz okurlarımız için derledik. Keyifli okumalar!

Bridgerton 2. Sezon – Netflix

Shonda Rhimes’ın yapım şirketi Shondaland’in ve Rhimes ile uzun süredir birlikte çalışan Chris Van Dusen’ın yaratıcısı olduğu Bridgerton’ın ikinci sezonu, nüfuz sahibi Bridgerton ailesindeki kardeşlerin en büyüğü Lord Anthony Bridgerton’ın (Jonathan Bailey) yaşadıklarını konu alıyor. 

Netflix’in sevilen dizisi Bridgerton, ikinci sezonuyla 25 Mart 2022 tarihinde geri dönüyor. İkinci sezon, kitaplara bağlı kalarak Lord Anthony Bridgerton’ın aşkı bulma mücadelesini anlatıyor. 

Orta! Kafa! Aşk! – GAİN

Semih ile Selin’in aşk mücadelesini, maç tadında izlemek için tribünlerdeki yerimizi yeniden alıyoruz. Sezon arasının ardından sahalara dönen Semih, geçen final maçındaki ayrılığı tersine çevirebilecek mi? Taca çıkan davetler, fairplay dışı hareketler ve sıcak pozisyonların ardından nihayet Selin’i ikna edebilecek mi? 

Hepsi ve daha fazlası genç oyuncular Su Kutlu ve Can Sipahi’nin keyifli performansları, usta oyuncular Cengiz Bozkurt ile Engin Hepileri’nin an be an yorumları ve renkli uzman konukların katkılarıyla şimdi GAİN’de yayında.

Yönetmenin Seçimi: Nisan Dağ – İstanbul Modern Sinema

İstanbul Modern Sinema yeni bir seriye başlıyor. bir yönetmenin etkilendiği, ilham aldığı ya da sevdiği filmlerden oluşan “Yönetmenin Seçimi” programının ilk konuğu Nisan Dağ. Son günlerde Bir Nefes Daha ve Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı işleriyle adından söz ettiren Dağ sinemacılık hikâyesini besleyen beş kadın yönetmenden filmler seçti. Filmler arasında; bu sene Berlin Film Festivali’nde Alcarràs ile Altın Ayı kazanan Carla Simón’un bir önceki filmi ‘93 Yazı (Estiu, 1993) Jordana Spiro’nun Sundance’te açtığı ve ilk yönetmenlik denemesi olan Gece Yaklaşıyor (Night Comes On, 2018) ve son olarak Inventing Anna dizisinde izlediğimiz Julia Garner’ın başrolde oynadığı, Rebecca Thomas’ın yönetmenliğini yaptığı Elektrik Çocukları (Electrick Children, 2012) var. Program çevrimiçi ve ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Tartuffe – İş Sanat

İş Sanat’ın Provadan İzle serisi Molière’in “Tartuffe” eseri ile devam ediyor. Ölümsüz tiyatro eserlerinin bir masa etrafında, okuma provası düzeninde seyircilere sunulduğu seride, Fransız komedya ustası Molière’in Tartuffe oyununun ilk gösterimi Tiyatro Günü olarak kutlanan 27 Mart Pazar, saat 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında yayınlanacak.

Aşktan Sonra Aşk – MUBI Türkiye

Efsanevi yazar Eileen Chang’ın 1930’larda Hong Kong’da geçen romantik öyküsü, Ryuichi Sakamoto’nun müzikleri ve Christopher Doyle’un olağanüstü renk paletiyle tensel bir nitelik kazanıyor. Usta yönetmen Ann Hui, şehvete kapılıp gitmek ve ölçülü bir hayat arasındaki tereddütleri anlatıyor.

Okul çağındaki genç Weilong, Şanghay’ı terk ederek Hong Kong’daki akrabası Bayan Liang’ın yanına taşınır. Genç kadın burada huzur bulup eğitimine devam etmek istese de, Liang’ın onun için farklı planları vardır. Weilong’u, zengin erkekleri cezbetmekte etkili bir silah olarak görür.

Pınar Fidan – Moda Sahnesi

Yeni jenerasyon stand-up komedyenlerinin ses getirdiği günlerde, stand-up gösterileriyle öne çıkan ve Youtube programı Volkşov’da parlayan Pınar Fidan, 1 Nisan Cuma saat 21.00’da Moda Sahnesi’nde olacak. Gösteri, Nisan ayına ve geç gelen bahara gülerek bir başlangıç yapmak isteyenler için tercih sebebi.

Benzer İçerikler