Reese Witherspoon, Netflix’le İki Komedi Filmi İçin Anlaştı

 Reese Witherspoon, Netflix’le İki Komedi Filmi İçin Anlaştı

Reese Witherspoon, iki romantik komedi filmi için Netflix ile anlaştı

Başrolünde oynadığı HBO yapımı suç ve gizem dizisi Big Little Lies‘ın geçen yıl sona ermesiyle Reese Witherspoon, dümenini romantik komediye kırdı. Deadline’ın haberine göre Oscar ödüllü oyuncu, bir de değil, tam iki romantik komedi filmi için Netflix ile anlaşmaya vardı.

Witherspoon’un başrolde karşımıza çıkacağı Netflix projeleri Your Place or Mine ile The Cactus. Romantik komedi türündeki iki filmin de yapımcılığını Witherspoon’un yapım şirketi Hello Sunshine üstleniyor.

Your Place or Mine‘ın yapımcılığında Hello Sunshine’a James Bateman’ın kurucusu olduğu Aggregate Films de eşlik ediyor. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini ise Aline Brosh McKenna yapıyor. Bu film ile ilk yönetmenlik tecrübesini yaşayacak olan McKenna, The Devil Wears Prada (2006) filmindeki senaristliğiyle dikkat çekmişti.

Your Place or Mine, birbiriyle hayatlarını değişen iki yakın arkadaşın hikayesini konu ediniyor. Kadın, hayallerinin peşinden koşmaya karar veriyor; adam ise o hayallerinin peşinden koşabilsin diye onun çocuğuna bakmaya gönüllü oluyor.

Reese Witherspoon’un diğer Netflix projesi ise Sarah Haywood’un aynı adlı çok satan romanından uyarlanan The CactusThe Cactus, hikayesinin odağına istemeden hamile kalan 45 yaşındaki bir kadını alıyor. Bu hamilelik, kadın için yeni bir aşk ve aile macerasına kapı açıyor.

The Cactus‘ün yönetmenliğini ve senaristliğini kimin üstleneceği henüz belli değil.

Reese Witherspoon, Johnny Cash’in hayatını anlatan Walk The Line (2005) filminde canlandırdığı June Carter rolüyle 2006’de Oscar kazanmıştı.

Benzer İçerikler