Steven Soderbergh İmzalı Mosaic, Yılın Merak Edilen Dizilerinden

 Steven Soderbergh İmzalı Mosaic, Yılın Merak Edilen Dizilerinden

[highlight]The Knick‘den bu yana 2 yıldır televizyondan uzak kalan Steven Soderbergh, heyecan verici bir mini diziyle geri dönüyor. Farklı karakterlerin gözünden bir cinayetin anatomisinin ortaya çıkarıldığı dizinin adı Mosaic…[/highlight]

1800’lerin sonu, 1900’lerin başında New York’ta geçen çığır açıcı tıp draması The Knick‘i devam ettirmek istemesine rağmen yapımcılardan beklediği desteği göremeyen Steven Soderbergh, neyse ki televizyona küsmedi. Portföyünde Oceans Serisi‘nden Traffic‘e, Erin Brockovich‘den Sex, Lies, and Videotape‘e pek çok önemli film barındıran usta isim, 2 yıl sonra yeniden yönetmen koltuğunda. Soderbergh’in yeniden kamera arkasına geçtiği Mosaic, çok sayıda farklı karakterin gözünden bir cinayeti anlatıyor.

Soderbergh’e yakışan hareketli kurgusuyla dikkat çekiyor

Yedi bölümlük mini dizinin başlıca rollerini Sharon Stone, Paul Reubens, Garrett Hedlund, Maya Kazan, Frederick Weller, Devin Ratray ve Jennifer Ferrin üstleniyor.

HBO yayını öncesinde akıllı telefon aplikasyonu olarak yayınlanan dizinin konusu kısaca şöyle: Olivia Lake (Sharon Stone), turizmle geçinen dağ kasabası Mosaic’te yaşayan popüler bir çocuk kitapları yazarıdır. Kasabaya yeni gelen sanatçı Joel Hurley ile (Garrett Hedlund) yakınlaşır ama kısa süre sonra ortaya çıkan Joel’in sevgilisi Laura (Maya Kazan), gerilimi artırır. Mozaiğin bir köşesinde de Olivia’nın parasının peşinde olan gizemli ve çekici yabancı Eric Neill (Frederick Weller) vardır. Olivia, yılbaşı günü ortadan kaybolur. Geride kanlı izler kalmıştır. Mozaik’te yaşanan karmaşayı çözmek, Dedektif Nate Henry ile (Devin Ratray) Eric’in kız kardeşi Petra’ya (Jennifer Ferrin) düşer.

İlk bölüm, 22 Ocak’ta

Gerilim dozunun sürekli yükseldiği Mosaic‘in ilk bölümü, 22 Ocak’ta HBO’da yayınlanacak.

Benzer İçerikler