‘The Yin-Yang Master’: Netflix, Çin Yapımı Filmin Haklarını Aldı

   ‘The Yin-Yang Master’: Netflix, Çin Yapımı Filmin Haklarını Aldı

  Netflix, külliyatına Çinli yönetmen Guo Jingming’in The Yin-Yang Master: Dream of Eternity filmini ekliyor.

  Yönetmenliğini özellikle gençlerin çok sevdiği Guo Jingming‘in yaptığı The Yin-Yang Master: Dream of Eternity, 25 Aralık’ta Çin’de vizyona girecek. Hollywood Reporter‘ın haberine göre, dünya çapında Netflix izleyicisi ise filmle 5 Şubat 2021 tarihinde buluşacak.

  Fantastik kurgu türündeki film, Japon yazar Baku Yumemakura‘nın 1986 tarihli çok satan Onmyoji romanından uyarlandı. Senaryonun ardında da yine Guo Jingming’in imzası var.

  Guo Jingming, Çin’de çok izlenen Tiny Times serisiyle biliniyor.

  Bu, Onmyoji romanının ilk uyarlaması değil. Yayınlandığı günden bu yana Onmyoji, Asya ülkelerinde birçok video oyununa, çizgiromana, televizyon dizisine ve filmine uyarlandı.

  The Yin-Yang Master: Dream of Eternity, ülkenin en iyi dört Yin-Yang ustasının hikayesini anlatıyor. Bu dört usta, her yüz yılda bir uyanan şeytani bir varlığı yok etmeleri için başkente davet ediliyor. Bu arada prenses ve kraliyet muhafızlarının lideri arasında da bir çekişme sürüp gidiyor.

  Filmin başrollerini Mark Chao (Saturday Fiction), Allen Deng (Ashes of Love), Olivia Wang (The Postmodern Life of My Aunt) ve Jessie Li (Port of Call) paylaşıyor.

  Netflix daha önce Çin yapımı bilim kurgu The Wandering Earth, gençlik gerilimi Animal World ve romantik dram Us and Them filmlerini yayınlamıştı. Bunlar arasında özellikle The Wandering Earth büyük beğeni toplamıştı.

  Benzer İçerikler