Wong Kar-Wai de NFT Dünyasına Adım Attı

   Wong Kar-Wai de NFT Dünyasına Adım Attı

  Ünlü Çinli yönetmen Wong Kar-Wai, kült filmi In the Mood for Love‘dan daha önce yayınlanmamış bir sahneyi NFT haline getirdi. Kar-Wai, bir buçuk dakikalık video NFT’yi Ekim ayının başında Sotheby’s aracılığıyla açık artırmaya çıkaracak.

  Açılımı “non-fugitible token”, yani “değiştirilemez token” olan NFT’ler son dönemde koleksiyoncular ve kripto para meraklıları arasında çok popüler oldu. İnternetin kaynak kodundan sporcu kartlarına, ilüstrasyonlardan müziğe birçok eser ve varlık NFT formatında dijital olarak satılıyor. İnsanlar, dijital koleksiyonlar oluşturuyor. Birçok ünlü marka ve ismin de girdiği NFT dünyasına ünlü yönetmen Wong Kar-Wai de adım attı.

  2000 tarihli kült filmi In the Mood for Love‘dan yayınlanmamış bir sahneyi NFT’ye dönüştüren yönetmen, bu NFT’nin satışı için uluslararası müzayede evi Sotheby’s ile anlaştı. In the Mood for Love – Day One adını taşıyan bir buçuk dakikalık video NFT, 9 Ekim’de Hong Kong’da açık artırmaya çıkarılacak.

  Adından da anlaşılabileceği gibi bu NFT, filmin ilk gün çekimlerinden bir sahne içeriyor. Kar-Wai, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün, bu ilk günü yepyeni bir biçimde ölümsüzleştirebiliyoruz,” dedi.

  Wong Kar-Wai, In the Mood for Love‘ın yanı sıra Chunking Express (1994), Fallen Angels (1995) ve Cannes Film Festivali‘nde kendisine En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandıran Happy Together (1997) gibi filmleriyle tanınıyor. Başarılı yönetmen, şu anda yeni filmi ve Blossoms isimli bir televizyon dizisi üzerinde çalışıyor.

  Benzer İçerikler