Y: The Last Man Dizisi İptal Edildi

   Y: The Last Man Dizisi İptal Edildi

  FX, ilk sezonunun sona ermesine birkaç hafta kala Y: The Last Man dizisini iptal etti. Haberi, dizinin yürütücüsü Eliza Clark, kişisel Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

  Clark, yaptığı açıklamada, Y: The Last Man dizisinin “ikinci sezonunun FX on Hulu platformunda olmayacağını öğrendiklerini” belirtti. Clark, “Hayatımda hiç bir hikayeye kendimi bu kadar adamamıştım ve hâlâ anlatacak çok şey var,” dedi.

  FX’e ve dizinin yaratıcı ekibine de teşekkür eden Clark, ikinci sezona başka bir yayıncıyla devam etmeyi umduklarını vurguladı.

  Clark, yaptığı açıklamada, dizi ekibine kadın sanatçıların liderlik ettiğinin de altını çizdi ve “Dizinin sona ermesini istemiyoruz,” dedi.

  Brian K. Vaughan ve Pia Guerra‘nın aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan Y: The Last Man, prömiyerini 13 Eylül’de yapmıştı. Post-apokaliptik bir dünyada geçen dizi, Yorick Brown (Ben Schnetzer) isimli karakteri merkezine alıyordu. Yorick Brown ve maymunu Ampersand hariç Y kromozomu taşıyan, yani erkek hiçbir memelinin kalmadığı dünyada Brown, yeni düzene uyum sağlamaya çalışıyordu.

  Dizinin başrollerinde Ben Schnetzer‘in yanı sıra Diane Lane, Ashley Romans, Olivia Thirlby, Juliana Canfield, Elliot Fletcher, Marin Ireland, Amber Tamblyn ve Diana Bang yer alıyordu.

  Y: The Last Man‘in bundan sonra ekran macerasına başka bir yayıncıyla devam edip etmeyeceği merak konusu. Ancak dizi, yakında sona erecek ilk sezonuyla eleştirmenlerden ortalama yorumlar almıştı.

  Benzer İçerikler