“Yaşar Kemal Efsanesi” Belgeseli İBB Kültür Sanat Kanalında

   “Yaşar Kemal Efsanesi” Belgeseli İBB Kültür Sanat Kanalında

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı, koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle “Sen Evde Kal Biz Sana Geliriz” sloganıyla kültür ve sanat etkinliklerini online olarak sanatseverlerle buluşturuyor.

  Geçtiğimiz hafta online olarak yayınlanan “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali” belgeselinin ardından, senaryosunu ve yönetmenliğini Aydın Orak’ın üstlendiği “Yaşar Kemal Efsanesi” belgeseli 10 Nisan Cuma akşamı saat 22.30’da Youtube İBB Kültür Sanat kanalından yayınlanacak.

  Belgeselde büyük yazar Yaşar Kemal’in doğumundan ölümüne tüm hayatı, kendi ağzından ve hayatına tanıklık etmiş dostlarının anlatımlarıyla aktarılıyor.

  23 Nisan Online Etkinliklerle Kutlanacak

  Nisan ayı boyunca hem yetişkinler hem de çocuklar için birçok kültür sanat etkinliği, Kültür Daire Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından ve Youtube kanalından yayınlanacak.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da online etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Kültür Daire Başkanlığı, 23 Nisan haftasında çocuklar için opera, tiyatro, film gösterimi, konser ve söyleşiler gerçekleştirecek.

  Benzer İçerikler