‘Yüzüklerin Efendisi’ Dizisinde Yeni Yerler Göreceğiz

   ‘Yüzüklerin Efendisi’ Dizisinde Yeni Yerler Göreceğiz

  Fantastik kurgu türünün kült serisi Yüzüklerin Efendisi (The Lord of The Rings), bir süredir Amazon Stüdyoları tarafından televizyon dizisine uyarlanıyor. Bir yandan dizinin çekimleri Yeniden Zelanda’da devam ederken, merakla beklenen yapımın sinopsisi de ortaya çıktı. Buna göre dizide, Tolkien’in yaratığı evrenden yeni yerler göreceğiz.

  İngiliz akademisyen ve yazar J.R.R. Tolkien‘in Orta Dünya evreninde geçen Yüzüklerin Efendisi serisi, 2001 – 2003 yılları arasında üç film olarak sinemaya uyarlanmıştı. Peter Jackson‘ın yapımcılığını üstlendiği bu üç film bugün fantastik sinemanın mihenk taşı sayılıyor.

  Elijah Wood, Ian McKellen, Andy Serkis, Vigo Mortinsen, Orlando Bloom gibi isimlerin rol aldığı üçlemenin çekimleri de tıpkı dizi gibi Yeni Zelanda’da yapılmıştı. Dizinin çekimleri, tam da üçlemenin çekildiği yerlerde sürüyor. Ancak dizi, Orta Dünya’nın farklı bir zaman dilimini ve farklı yerlerini anlatacak.

  Yüzüklerin Efendisi hayran sitesi The One Ring‘in özel haberine göre, Amazon yapımı dizinin sinopsisi ortaya çıktı. Buna göre dizi, J.R.R. Tolkien’in kitaplarından yer alan ama daha önce ekrana gelmeyen topraklarda geçecek. Buna göre The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarından binlerce yıl öncesini konu edinecek olan dizi, Númenor adasını merkezine alacak.

  Amazon yapımı dizi, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ından destansı öyküleri anlatırken bu hikayelerin geçtiği yerlerden Númenor ilk defa ekrana taşınacak.

  Merakla beklenen dizi, geniş bir oyuncu kadrosuyla yola çıkıyor. Cynthia Addai-Robinson, Maxim Baldry, Ian Blackburn, Kip Chapman, Anthony Crum, Trystan Gravelle, Thusitha Jayasundera, Fabian McCallum, Morfydd Clark, Tom Budge, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath gibi isimler dizinin oyuncu kadrosunda bulunuyor. Devasa bir bütçeye sahip dizinin geliştiriciliğini ise J.D. Payne ile Patrick McKay üstleniyor.

  Yüzüklerin Efendisi‘nin sekiz bölümlük ilk sezonuyla bu yıl içinde Prime Video‘da prömiyerini yapması bekleniyor.

  Benzer İçerikler