Amazon Prime Video Türkiye’nin Mayıs 2021 Takvimi Açıklandı

   Amazon Prime Video Türkiye’nin Mayıs 2021 Takvimi Açıklandı

  Amazon Prime Video Türkiye, Mayıs ayında yayına girecek yeni içerikleri açıkladı. Mayıs ayında Prime üyeleriyle buluşacak popüler yapımlar arasında The Underground Railroad hemen dikkat çekiyor. Colson Whitehead‘in Pulitzer ödüllü romanından uyarlanan bu mini-dizinin yönetmenliğini akademi ödüllü Berry Jenkins üstleniyor. Lauren Oliver’in yazıp yönettiği genç-yetişkin dizisi Panic‘in ilk sezonu dikkat çeken bir başka içerik. Dünyaca ünlü sanatçı P!NK’in “Beautiful Trauma” dünya turnesinde başından geçenleri izleyicilerle buluşturan P!NK: All I Know So Far belgeseli de ilgi çekici içeriklerden.

  Mayıs ayında Amazon Prime üyeleriyle buluşacak tüm yeni yapımlar, Türkçe altyazı seçeneği ile sunuluyor. 

  Amazon Prime Video Türkiye Mayıs Ayı Takviminden Öne Çıkanlar

  The Underground Railroad – 14 Mayıs

  Amazon Prime Video Türkiye

  Colson Whitehead‘in Pulitzer ödüllü romanından uyarlanan mini dizi The Underground Railroad, 14 Mayıs Cuma günü Amazon Prime Video Türkiye’de yayına giriyor. Yönetmenliğini Akademi ödüllü Berry Jenkins’in üstlendiği, 10 bölümlük mini dizinin başrollerinde Thuso Mbedu, Chase W. Dillon ve Joel Edgerton gibi isimlerin yer alıyor. Amazon Originals yapımı, Cora Randall’ın iç savaş öncesi ABD’nin güney bölgesinde özgürlük uğruna verdiği mücadeleyi izleyicilerle buluşturuyor. Dizide; Cora, Georgia’daki bir plantasyondan kaçtıktan sonra, o güne kadar sadece bir söylentiden ibaret olan Yeraltı Demiryolu’nun, mühendisler ve kondüktörlerle dolu, Güney topraklarının altından geçen gizli bir tünel ağı olduğunu keşfediyor. Eyaletten eyalete seyahat eden Cora, daha önce asla mümkün olamayacağını düşündüğü bir hayata ulaşmak için hem onu geride bırakan annesinin mirasıyla hem de kendi sorunlarıyla mücadele ediyor.

  P!NK: All I Know So Far – 21 Mayıs

  Amazon Prime Video Türkiye

  Başrolünde dünyaca ünlü sanatçı P!NK’in yer aldığı P!NK: All I Know So Far belgeseli, 21 Mayıs’tan itibaren Amazon Prime Video Türkiye’den izlenebilecek. Belgeselin yapımcılığını Michael Gracey ve Isabella Parish’in yanı sıra Luminaries, Silent House ve Lefty Paw stüdyoları üstleniyor. P!NK: All I Know So Far, izleyicileri P!NK’in “yaşantısı” olarak nitelendirdiği karmaşanın arka yüzüyle buluşturuyor. Rekorlar kıran “Beautiful Trauma” dünya turnesi boyunca ödüllü sanatçı P!nk’in yol maceraları, sahne arkası röportajları ve kişisel yaşantısından görüntüleri harmanlayan belgesel, izleyicileri onun seçtiği ailesine katılmaya ve bir anne, bir eş, bir patron ve bir performans sanatçısı olarak hayatını dengelemeye çalıştığı sürece tanık olmaya davet ediyor.

  Panic 1. Sezon – 28 Mayıs

  Amazon Prime Video Türkiye

  Lauren Oliver’ın çok satan romanından uyarlanan, kendisinin yazıp yönettiği genç-yetişkin dizisi Panic‘in 10 bölümlük ilk sezonu 28 Mayıs’ta Amazon Prime Video Türkiye’de gösterime girecek. Her bölümü birer saatlik yeni drama serisi, her yıl liseden mezun olan öğrencilerin hayatlarını yoluna koymak için tek şansları olduğuna inandığı ve sadece tek bir kazananın olacağı bir dizi yarışmaya ev sahipliği yapan, Teksas’ın küçük bir kasabasında geçiyor. Ancak bu yaz kurallar değişiyor: Bu defa, kazananın elde edeceği para her zamankinden daha fazla ve oyun her zamankinden daha tehlikeli. Oyuncular da en derin, en karanlık korkularıyla yüzleşip, kazanmak için ne kadar risk alacaklarına karar vermek zorundalar.

  Benzer İçerikler