Elijah Wood, Amazon’un ‘Yüzüklerin Efendisi’ne Tepkili

   Elijah Wood, Amazon’un ‘Yüzüklerin Efendisi’ne Tepkili

  Efsanevi Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin Frodo Baggins’i Elijah Wood, Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında konuştu. Wood, merakla beklenen dizinin başka bir isimle anılması gerektiğini söyledi.

  Ünlü yönetmen Peter Jackson, J.R.R. Tolkien’in fantastik edebiyat klasiği Yüzüklerin Efendisi‘ni beyaz perdeye aktarmıştı. 2001, 2002 ve 2003 yıllarında yayınlanan üç film, fantastik sinemanın en önemli yapımları arasında sayılıyor. Elijah Wood, üçlemenin ana karakterlerinden Frodo Baggins karakterini canlandırmıştı.

  Amazon da bir süredir bir Yüzüklerin Efendisi dizisi hazırlıyor. Çekimleri süren dizi, üçlemede geçen olayların öncesini anlatacak. Dizinin kesin başlığı belli olmasa da şu an Yüzüklerin Efendisi adıyla anılıyor. Ancak Elijah Wood’un buna itirazı var.

  Empire dergisine konuşan Wood, “Diziyi kısaca Yüzüklerin Efendisi diye anmalarını tuhaf buluyorum. Çünkü o, Yüzüklerin Efendisi değil!” dedi. “Dizi, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçiyor.”

  Başarılı oyuncu, geçen yıl da benzer yorumlarda bulunmuştu. Wood, diziden etkilendiğini ve heyecanlandığını söylemişti. Ancak merakla beklenen yapımın başka bir isme sahip olması gerektiğini de savunmuştu.

  Yeni Zelanda’da çekimleri süren Yüzüklerin Efendisi dizisinin gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli dizi olacağı söyleniyor. Dizinin ilk açıklanan oyuncu kadrosunda Morfydd Clark, Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Ismael Cruz Córdova ve Ema Horvath vardı. Bu isimlere yakın zamanda Lenny Henry, Cynthia Addai-Robinson, Maxim Baldry, Ian Blackburn, Kip Chapman, Anthony Crum, Maxine Cunliffe, Trystan Gravelle, Thusitha Jayasundera ve Fabian McCallum da katıldı.

  Benzer İçerikler