Mısırlı yıldız Amir El-Masry, The Crown’un 5. sezonunda Mohamed al-Fayed’i canlandıracak

 Mısırlı yıldız Amir El-Masry, The Crown’un 5. sezonunda Mohamed al-Fayed’i canlandıracak

Variety’nin haberine göre; Mısırlı yıldız Amir El-Masry (“Limbo”), Netflix’in “The Crown” dizisinin yaklaşan beşinci sezonunda Prenses Diana’nın sevgilisi Dodi’nin babası olan, eski Harrods sahibi genç Mısırlı milyarder Mohamed al-Fayed olarak rol alacak.

Netflix, oyuncu kadrosunu onayladı ancak daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

Kahire’de doğup Londra’da büyüyen Amir El Masry, 2016’da Susanne Bier’in yönettiği mini dizi “The Night Manager”da Tom Hiddleston’ın karşısında bir otel şefi olarak göze çarpan küçük bir rolle uluslararası bir çıkış yakaladı. Daha yakın zamanda, El Masry’nin BAFTA İskoçya oyunculuk ödülünü kazandığı Ben Sharrock’un draması “Limbo”da küçük bir İskoç adasında yaşayan Suriyeli sığınmacı rolüyle övgü topladı. El Masry ayrıca “Yıldız Savaşları: Skywalker’ın Yükselişi”nde askeri şef olarak rol aldı.

Netflix ve “The Crown” yapımcıları herhangi bir hikaye anlatmasa da, her ikisi de Mohamed al-Fayed’i oynayan iki karakterin seçilmesi, Diana’nın yaşamının son aylarına bir bakışın yanı sıra, izleyicilerin bunun hakkında önemli bir hikaye alacağını gösteriyor. Al-Fayed, 2008’de Kraliçe Elizabeth’in kocası Prens Philip’i İngiliz güvenlik servislerine Prenses Diana’nın Müslüman bir adamla evlenmesini ve bebeğini doğurmasını engellemek için öldürme emri vermekle suçlayan, şimdi 93 yaşında olan Mısırlı bir işadamıdır.

Al-Fayed’in oğlu Dodi, 31 Ağustos 1997’de Fransa’nın başkenti Paris’te bir trafik kazasında öldüklerinde Galler Prensesi Diana ile romantik bir ilişki içindeydi. Dizide “The Kite Runner” yıldızı Khalid Abdalla tarafından oynanacak. Kasım 2022’de Netflix’te yayınlanacak olan dizinin merakla beklenen beşinci sezonunda Diana olarak Elizabeth Debicki’nin (“Tenet”) karşısında oynayacak.

Beşinci “The Crown” sezonunun bilinen diğer ana kadrosu, Kraliçe Elizabeth rolündeki Imelda Staunton; Prens Philip rolünde Jonathan Pryce, Prenses Margaret rolünde Lesley Manville; Prens Charles rolünde Dominic West; Camilla Parker Bowles rolünde Olivia Williams; ve Jonny Lee Miller da Başbakan John Major olarak görünecek.

Benzer İçerikler