Blood Origin: The Witcher’ın Devam Dizisi Geliyor

 Blood Origin: The Witcher’ın Devam Dizisi Geliyor

Netflix, The Witcher: Blood Origin dizisini resmen duyurdu

Netflix‘in çok izlenen dizilerinden The Withcer için The Witcher: Blood Origin adında bir devam dizisi geliyor.

Netflix’in @NXOnNetflix Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, devam dizisi 6 bölümden oluşacak ve canlı çekim (live action) olacak.

Henry Cavill’in başrolde Geralt karakterini canlandırdığı The Withcer, geçen yıl yayınlanmıştı. Aynı adlı roman serisinden uyarlanan dizi, büyük ilgi toplamıştı. Çalışmalarına başlanan Blood Origin, ilk dizinin bin 200 yıl öncesinde geçecek ve ilk Witcher’ın hikayesini anlatacak.

Blood Origin‘in ardında ilk dizinin yazarı Declan de Barra var. Dizinin yaratıcı yapımcılığını ise Lauren Schmidt Hissrich üstlenecek. İlk dizinin de yapımcı ve yazarlarından olan Hissrich, Episode’a da özel bir röportaj vermişti.

The Withcer romanlarının yazarı Andrzej Sapkowski de Blood Origin‘in yaratıcı danışmanlığını yapacak.

de Barra, yaptığı açıklamada, “Ömrü boyunca bir fantastik kurgu meraklısı olan ben, The Witcher: Blood Origin‘in hikayesini anlatacak olmaktan dolayı heyecanlı olmanın da ötesindeydim,” dedi.

Netflix, The Witcher: Nightmare of the Wolf adında bir The Witcher spin-off animasyon filmi de hazırlıyor. Bu yapım ise Geralt’ın akıl hocası Vesemir’in öyküsünü anlatacak.

Benzer İçerikler