‘Bir İhtimal Daha Var’ 3 Mart Akşamı DasDas’ta Prömiyerini Gerçekleştirecek

 ‘Bir İhtimal Daha Var’ 3 Mart Akşamı DasDas’ta Prömiyerini Gerçekleştirecek

DasDas, bu hafta yepyeni bir tiyatro oyunuyla izleyici karşısına çıkıyor. DasDas’ın ortak yapım kapsamında tiyatroseverlerle buluşturacağı, Ebru Nihan Celkan imzalı yeni oyunu ‘Bir İhtimal Daha Var’ 3 Mart akşamı prömiyerini gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra DasDas; ilgiyle takip edilen tiyatro oyunları, konserler ve stand-up şovlarıyla sanatseverlere dopdolu bir hafta sunuyor.

Bu hafta DasDasAyşenil Şamlıoğlu ve Reha Özcan’ın sahneyi paylaştığı ‘İki Kişilik Hırgür’ oyununa ev sahipliği yapıyor. Eugène Ionesco’nun 1962 tarihli oyunu, 28 Şubat akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor. Işıl Kasapoğlu yönetmenliğinki ‘İki Kişilik Hırgür’ 2. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan toplumsal erozyona, şiddetin ve umutsuzluğun bireyler üzerindeki yıkıcı etkilerine ışık tutuyor.

Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen’den oluşan usta oyuncu kadrosuyla izleyenlere keyifli bir komedi sunan ‘Vahşet Tanrısı’ 1 ve 10 Mart akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Fransız komedi yazarı Yasmina Reza’nın kaleminden çıkan oyunda, ebeveynlerin hikayesi Celal Kadri Kınoğlu rejisiyle seyirciye aktarılıyor.

Shakespeare’in yıllara meydan okuyan eseri ‘Romeo & Juliet’ ve 11 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Düşman ailelerin birbirlerine delicesine aşık çocuklarının hikayesini konu alan Mert Fırat ve Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki oyunda sahneyi Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim paylaşıyor.

Yeni haftada 2 ve 9 Mart akşamları 21.30’da ‘TuzBiber Stand Up’ komedyenleri şovlarıyla DasDas Mutfak ziyaretçilerini eğlendirecek. 2 Mart akşamı sahne Caner Dağlı, Ali Fuat Güner, Mustafa Sağır, Özer Uzun ve Özge Özel’e ait olurken Berk Karan, Lesli Karavil, Akın Aslan, Tuna Kalınsaz ve Engin Türkoğlu 9 Mart akşamı sahnede komik bir akşama imza atacaklar.

Metin Akpınar süpervizörlüğündeki Turgut Özakman imzalı ‘Deli Bayramı’ 3 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sanatseverlerle buluşuyor. Hiciv sanatının önemli bir örneğini ortaya koyan oyunu Metin Akpınar ve Mert Fırat yönetirken ‘Deli Bayramı’nın kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu yer alıyor.

DasDas’ın BKM, DasDas, Enka Sanat, İKSV ve Zorlu PSM’nin birlikte yürüttüğü ‘Ortak Yapım’ projesi kapsamında Ebru Nihan Celkan tarafından kaleme alınan yeni oyunu ‘Bir İhtimal Daha Var’ 3 Mart akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de prömiyerini gerçekleştirecek. Kadrosunda Berfu Öngören, Talha Kaya ve Pelin Ermiş’in bir araya geldiği, yönetmenliğini ise Barış Gönenen’in üstlendiği oyun; hayatın hızla değişen değerlere, doğaya dönüş modasına, bilginin ve deneyimin değersizleşmesine farklı karakterlerin dünyasından onlarından da bakış açısını ciddiye alarak ışık tutuyor.

4 Mart akşamı 21.00’de DasDas Sahne’den Büyük Ev Ablukada’nın melodileri yükselecek. Sevilen grup, akustik performanslarıyla DasDas’ta baharın ilk konserini verecek.

Minik tiyatroseverlerin ilgiyle izlediği ‘Uyku Nereye Kaçar’ 5 Mart günü 13.00’te DasDas Atölye’de oynanacak. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği oyunda çocuklar, Pelin ve Berçem’in kaçan uykularının peşine düşme serüvenlerine tanıklık edecek.

Kafka’nın ölümsüz eseri ‘Dava’nın, üzerinden yıllar geçse de yeniden açılacağı ‘Joseph K.’5 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sahnelenecek. İngiliz yazar Tom Basden’ın imzasını taşıyan, süpervizörlüğünü Serdar Biliş’in yaptığı oyun, kadrosunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın gibi isimleri buluşturuyor.

DasDas Çocuk’un oyunlarından ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ 6 Mart günü 13.00’te minik tiyatroseverlerle buluşacak. En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış’ın, dostu Astro ile çıktığı yolculuğun anlatıldığı oyun, sadece bir çocuk oyunu olmayıp ailelerin de izleyeceği eğlenceli bir performans sunuyor.

Kadrosunda Alper Baytekin, Didem Balçın, Ecmel İs, Erdem Akakçe, Hülya Gülşen, Iraz Yöntem, Name Önal, Tuğrul Tülek’in buluştuğu Peter Lund imzalı ‘Ben Varım’ yeni haftada 7 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Ümit Aydoğdu yönetmenliğindeki oyun, umutsuzlukla biten mucize beklentisinden nasıl kurtulacağımızı ve ne zaman ne olduğunda “Ben yokum!” dememiz gerektiğini ele alıyor.

DasDas’ın bu sezon prömiyer yapan prodüksiyonlarından ‘Bir Barda Bir Gece’ Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak. Günümüze pek de uzak olmayan distopik bir dünyayı merkezine alan Lulu Raczka imzalı oyun, kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden lise öğrencisi ile barın tek çalışanı olarak kalan bir kadının arasındaki gerilimli ilişkiyi anlatıyor. Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nun oynadığı, Nagihan Gürkan’ın ise yönetmenliğini yaptığı ‘Bir Barda Bir Gece’nin çarpıcı hikayesi, bu anlamlı günde DasDas Sahne’ye taşınacak.

DasDas ziyaretçileri bu hafta Ağaçtaki Kız ile Yunus’un hikayesine ses verecek. Şebnem İşigüzel’i aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından sahneye uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ iki gencin hayata dair paylaşımlarını izleyenlere aktarıyor. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyun, 9 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de oynanacak.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

28 ŞubatPazartesi20.30DasDas Sahneİki Kişilik Hırgür
1 MartSalı20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
2 MartÇarşamba20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
2 MartÇarşamba21.30DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
3 MartPerşembe20.30DasDas SahneDeli Bayramı
3 MartPerşembe21.00DasDas AtölyeBir İhtimal Daha Var
4 MartCuma21.00DasDas SahneBüyük Ev Ablukada Akustik
5 MartCumartesi13.00DasDas AtölyeUyku Nereye Kaçar?
5 MartCumartesi20.30DasDas SahneJoseph K.
6 MartPazar13.00DasDas AtölyeAstro Ay’a Tırmanıyor
7 MartPazartesi20.30DasDas SahneBen Varım
8 MartSalı20.30DasDas SahneBir Barda Bir Gece
9 MartÇarşamba20.30DasDas SahneAğaçtaki Kız
9 MartÇarşamba21.30DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
10 MartPerşembe20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
11 MartCuma20.30DasDas SahneRomeo & Juliet

Benzer İçerikler