Dragon’s Dogma Anime Dizisi Eylül’de Yayınlanacak

 Dragon’s Dogma Anime Dizisi Eylül’de Yayınlanacak

Netflix, yeni anime dizisinin yayın tarihini açıkladı: Aynı adlı bilgisayar oyunundan uyarlanan Dragon’s Dogma, 17 Eylül’de geliyor

Netflix‘in merakla beklenen yeni anime dizisi Dragon’s Dogma için yayın tarihi belli oldu. Capcom‘un 2012 tarihli aynı adlı bilgisayar oyunundan uyarlanan yapım, 17 Eylül’de izleyicilerle buluşacak.

Resmi açıklama anime dizinin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Açıklamada anime dizinin tüm dünyada yayınlanacağı da belirtildi.

Yapımın anlatısına dair bilgimiz az olsa da Netflix’in sayfasında yazana göre Ethan isimli bir karakterin hikayesine odaklanacak. Kalbini çıkarıp alan Ejderha’yı alt etmek için işe koyulan Ethan, bu arada iblislerle mücadele ettikçe gitgide insanlığından uzaklaşacak.

Dragon’s Dogma‘yı, Japon animasyon şirketi Sublimation üretiyor. Sublimation daha önce Tokyo Ghoul ve son olarak Weathering With You yapımlarına imza atmıştı.

Bu, Netflix’in tek oyun uyarlaması da olmayacak. Daha önce Castlevania ve The Witcher oyunlarını uyarlayan platform, yakında Resident Evil dizisini de izleyiciye sunacak. Ayrıca oyun dünyasında merakla beklenen Cyberpunk 2077‘nin de Cyberpunk: Edgerunners adıyla 2022’de Netflix izleyicilerinin karşısına çıkacağı öğrenildi.

Benzer İçerikler