‘Ege Evleri’ Belgesel Dizisi Gain’de Başlıyor

   ‘Ege Evleri’ Belgesel Dizisi Gain’de Başlıyor

  Gain’in 10 bölümlük yepyeni belgesel serisi Ege Evleri, en değerli mimarlık ödüllerini toplayan, özgün ve akılcı detaylarıyla benzerlerinden ayrılan tasarımları ekrana taşıyor.

  Ayvacık, Datça, Bodrum, Çeşme, Yelki, Mordoğan… Ege’nin cennet köşelerinde inşa edilmiş, rüya gibi evleri keşfetmeye hazır mısınız? Ege Evleri, 6 Ekim’den itibaren Gain’de yayında.

  Kimi deniz kenarında, kimi ormanın içinde, kimi düşmeden yürünemeyecek kadar yalçın bir kayalığın üzerinde… Denize, güneşe, ağaca, kısacası doğaya ve hayata açılan, rüya gibi Ege evlerini keşfetmeye hazır mısınız?

  Gain’in yepyeni belgesel serisi Ege Evleri’nde, izleyici Türkiye’nin cennet köşelerinden, en değerli mimarlık ödüllerini toplayan çok özel yapılarla tanışacak. Sıradışı fikirler ve özel dokunuşlarla fark yaratan bu tasarımların hikâyelerini ve hangi zorlukları alt ederek yapıldıklarını, ev sahipleri ve mimarlarının anlatımıyla izleyecek.

  Ege Evleri belgesel dizisinde 10 büyüleyici ev

  10 bölümden oluşan Ege Evleri’nin her bir bölümünde farklı bir ev anlatılacak. Farklı özelliklere sahip olsalar da bu 10 evin ortak yanları, büyüleyici Ege coğrafyasıyla bütünleşmeleri ve evin cansız dört duvar değil, her ayrıntısıyla yaşayan bir mekân olduğunu ispat etmeleri. Ege Evleri belgesel dizisinde işte şu evleri geziyoruz:

  Yalın Kaya Evi / Ayvacık

  Datça House / Datça

  Exploded House / Bodrum (Türkbükü)

  Ma Vie La / Çeşme (Ilıca)

  Gümüşsu Villaları / Bodrum (Gümüşlük)

  T House / Mordoğan

  Demir Tatil Evleri / Bodrum (Torba)

  Koray Arslan Evi / Yelki

  Orhan Erdil Evi / Çeşme

  Insight House / Kaş

  Benzer İçerikler