Seyahat, gezi severlere GAİN’de izlenebilecek 5 program

 Seyahat, gezi severlere GAİN’de izlenebilecek 5 program

Geç gelen baharın ardından yaz aylarına yaklaştığımız bu günlerde, seyahat planları yapılmaya başlandı. Episode editörleri, seyahat, gezi severler için GAİN ekranlarında yayınlanan 5 içeriği okuyucularımız için seçti. Keyifli seyirler ve iyi okumalar!

İstanbul Hesabı

BBO Yapım tarafından GAİN için hazırlanan ‘İstanbul Hesabı’nda ünlü oyuncu ve yönetmen Ahmet Mümtaz Taylan cebinde sadece 50 lirayla kentin farklı semtlerine doğru yola çıkıyor. O bölgenin lezzetlerini tadıp semt sakinleriyle bölgenin kültürü ve tarihi üzerinde eğlenceli sohbetlere imza atıyor.

Programın ‘İstanbul Gece Hesabı’ isimli ikinci sezonunda kent sokaklarında gece keşiflerine çıkan Taylan, ‘İstanbul Hesabı-Arka Bahçe’ isimli yeni sezonda ise Tarlabaşı’ndan Selamsız’a, Fikirtepe’den Bağcılar’a farklı mahallelere uzanıyor. Gezi programı konseptlerine farklı bir perspektif getiren program, samimi bir İstanbul deneyimi vadediyor.

Teleskobuma Takılanlar

Pandemide herkes kendi içine dönerken, bir çift göz dışarı, hatta uzaya bakmaya karar verdi ve kendine bir teleskop aldı. Ancak teleskop gökyüzündeki yıldızları izlemektense şehrin gizli yıldızlarına odaklanmayı tercih etti.

Erdem Topsakal, pandemide ayın kraterlerini izlemek için aldığı teleskoptan uzayın derinliklerine bakmaktan sıkılınca, teleskobunu İstanbul’a çeviriyor ve keşfedilmemiş birçok hikayeye şahitlik ediyor. Varoluşsal bir tecrübe sunan program, gözlem gücünün açtığı olanakları görmek açısından kaçırılmaz bir içerik sunuyor.

Özgürlük Kaç M²

Küçük evlerdeki büyük hayatların programı. Hayatın anlamını özgürlükte bulmuş ve doğadaki küçücük evlerinde kocaman bir hayat kurmuş insanları anlatan bir mini belgesel serisi olan Özgürlük Kaç M², konut krizinin ayyuka çıktığı bu günlerde, denizin dibinde, tepenin üzerinde, bir vadide ama ille de doğanın içinde minicik evlerinde yaşayan bu insanların değişim hikayeleri ve ilham veren evlerini gözler önüne seriyor.

Balon Günlüğü

Bir spor ve seyahat programı diyebileceğimiz Balon Günlüğü, basketbolda takımların ve organizasyonların perde arkasında yaşananları izleme fırsatı veriyor. Sevdiğiniz oyuncuların en gerçek hallerini görebileceğiniz programda Deniz Aksoy, pandemi etkisiyle hayatımıza giren olağanüstü şartlarda Avrupa’yı gezerek basketbol dünyasından kamerasına takılanları izleyiciye ustalıkla aktarıyor.

Tuğçe Durak ile En İyi

İnternet gezgini Tuğçe Durak, şehrin en iyi mekanlarını gezip yorumluyor. İstanbul’a yakın hafta sonu kaçamak noktalarından, İstanbul’daki en iyi şehir otelleri olarak anılan Four Seans ve Nişantaşı’nın göbeğindeki ST Regis otellerine, sanat müzeleri ve ofislerden, kısa dönem kiralık evlere kadar Türkiye’nin ‘en iyi’ lerinin peşine düşen Tuğçe Durak, şehrin olanaklarını izleyicilere incelikle anlatıyor.

Benzer İçerikler