Keanu Reeves, Netflix’in ‘BRZRKR’ Filminde Rol Alacak

 Keanu Reeves, Netflix’in ‘BRZRKR’ Filminde Rol Alacak

Netflix, Keanu Reeves imzalı çizgi roman BRZRKR’ın yayın haklarını satın aldı. Çizgi roman önce sinemaya, ardından anime dizisine uyarlanacak.

56 yaşındaki usta oyuncu, BRZRKR çizgi romanını çok satar yazar Matt Kindt ile beraber yazmıştı. Çizgi romanın çizimleriniyse Marvel sanatçısı Bill Crabtree yapmıştı. Harflerin altında Clem Robins, karakter tasarımlarında ve kapaktaysa Rafael Grampá imzası vardı.

BRZRKR, 12 ciltlik bir çizgi roman serisi olacak. Serinin ilk cildi, 3 Mart 2021’de yayımlandı. Deadline‘ın haberine göre bu ilk cilt, yayımlanalı daha bir ayı geçmeden 615 binlik satış sayısına ulaştı.

BRZRKR, bir yarı-tanrının 80 bin yıllık savaşını konu alıyor. B, o kadar şiddete zorlanmıştır ki artık delirme noktasına gelmiştir. Kurtarıcısı, Amerika Birleşik Devletleri yönetimi olur. B, ABD yönetimi için çalışmaya başlar. Başka kimsenin veremeyeceği çok tehlikeli savaşları o verir. Bu arada, varoluşunu sorgulamaya ve varoluş nedenini araştırmaya başlar.

BRZRKR filmi, çizgi romandan uyarlansa da hikayeye yeni karakterler ekleyecek. Keanu Reeves ise filmin başrolünü üstlenecek. Reeves, anime serisinde de karakterini seslendirecek.

Keanu Reeves, Netflix’in haklarını aldığı uyarlamanın yapımcılığını da yapıyor. Ona yapımcılıkta Ross Richie, Stephen Christy, Stephen Hamel ve Adam Yoelin eşlik ediyor.

Reeves, son olarak Matrix 4 filminde rol aldı. Merakla beklenen devam filminin yapımı tamamlandı. Matrix 4, 16 Aralık 2021’de seyircilerle buluşacak.

Benzer İçerikler